12.09.18

Rekord v háčkovaní bol prekonaný

Foto: Veronika Janušková

V Kulturparku/Kasárňach sa dnes uskutočnila oslava Medzinárodného dňa háčkovania. Pri tejto príležitosti Kulturpark spolu s výmenníkmi zorganizoval už druhý ročník Háčkuj v parku.

„Pointou akcií háčkovania je tvorba komunity. Chceme, aby sa ľudia stretávali a zrelaxovali,“ povedala jedna z organizátoriek akcie Silvia Lukačinová.

Pre väčšiu popularitu akcie sa preto organizátori rozhodli prekonať rekord v háčkovaní. Minulý rok sa háčkovania zúčastnilo 71 ľudí, tento rok bolo o štyroch viac. „Chceli sme spraviť ustanovujúci rekord, pretože na Slovensku nemáme žiaden rekord v háčkovaní,“ uviedla Lukačinová.

reklamná správa

Ako chutí voda?

Prečo Košičania nemajú rovnakú vodu z vodovodu?

Zistite viac

Rekord spočíval v čo najväčšom počte háčkujúcich ľudí. Podujatia sa zúčastnili dôchodcovia, mamičky s deťmi, ale aj mladí ľudia, ktorí majú záujem o ručné práce.

„O akcii sme sa dozvedeli na internete a prvotne som sa sem prišla naučiť háčkovať, a tým sme s kamarátkou vlastne aj podporili rekord,“ teší sa študentka Katarína. Dôchodkyňa Eva háčkuje už niekoľko rokov. Háčkuje všetko od obrusov, zvieratiek až po veľké farebné mandaly, ktoré sú o dosť náročnejšie. 


Foto: Veronika Janušková 

Pre účastníkov boli pripravené aj súťaže. Zahlasovať mohli o najkrajšie uháčkovanú vec. V druhej súťaži šlo o čo najrýchlejšie uháčkovanú vec. „Háčkovanie je skôr meditačný proces, tak som sama zvedavá, ako táto súťaž dopadne. Ešte nikde som nezachytila, že by šlo o rýchlostné háčkovanie,“ smeje sa Silvia Lukačinová. 

Organizátori vo februári organizovali háčkovanie chobotničiek do nemocnice pre predčasne narodené deti. V júni ľudia mohli pomôcť pri háčkovaní hrdinského plášťu v parku na Hlavnej. 

(LF)

Čítajte viac: kasarne kulturpark

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím