08.09.17

Riaditeľ MMM kontroloval Komenského ulicu

foto: Veronika Janušková

Predstavitelia maratónskeho výboru skontrolovali ulicu Komenského, kde prebieha modernizácia električkových tratí, spolu so zástupcami spoločnosti Eurovia SK.

Na kontrolnom dni spolu prešli po Komenského ulici, ktorá je súčasťou bežeckej trate Medzinárodného maratónu mieru. Riaditeľ košického závodu zhotoviteľa diela Štefan Bálint „maratóncov“ ubezpečil, že Komenského ulicu urobia tak, aby boli spokojní nielen pretekári, ale aj ich fanúšikovia vrátane divákov. 

reklamná správa

NEPLAŤ ZA DONÁŠKU!

Špičková vietnamská kuchyňa priamo k Vašim dverám.

Zistite viac

Maratónci sú spokojní

Branislav Koniar, dlhoročný riaditeľ najstaršieho maratónu v Európe, bol s postupom prác na Komenského ulici spokojný. „Ruch na stavbe je veľký, vidno ale, že sa tu robí na sto percent a ubezpečenia stavbárov sú seriózne. Veríme, že tak, ako bolo povedané na dnešnom kontrolnom dni, do maratónu bude všetko v poriadku a budeme sa tešiť na prvú októbrovú nedeľu. Ak bude aj zvyšná časť Komenského ulice urobená tak dobre, ako tá už spravená, budeme spokojní. Najmä kvôli mini maratónu, ktorý je veľmi rýchly, masový a časovo krátky, potrebujeme mať ulicu urobenú pre bežcov v plnom profile aspoň po vodárne,“ zdôraznil B. Koniar. 

Práce na Komenského sú v plnom prúde. Pokrok teší aj organizátorov maratónu. foto: Veronika Janušková
Práce na Komenského sú v plnom prúde. Pokrok teší aj organizátorov maratónu. foto: Veronika Janušková

Pokrok na križovatkách

Odvčera je už plne sprejazdnená križovatka Komenského – Hlinkova – Watsonova, kde už sprevádzkovali svetelné zariadenia a vyznačili priechody pre chodcov. Stavbári intenzívne pracujú aj na modernizácii križovatky Trieda SNP – Toryská, kde už s prácami finišujú. Podľa predpokladov a pri splnení podmienky sfunkčnenia cestnej svetelnej signalizácie, by križovatka mohla byť uvedená do prevádzky koncom budúceho týždňa. Odvčera bola doterajšia uzávera časti Triedy SNP predĺžená od križovatky Trieda SNP - Toryská po Bardejovskú ulicu. Od soboty 9. septembra bude z dôvodu prác v danom úseku premávka vozidiel zúžená do jedného jazdného pruhu. Križovatka Triedy SNP so Šafárikovou a Bernolákovou ulicou ostáva zatiaľ pre motoristickú verejnosť prejazdná v plnom profile.

Čítajte viac: rekonstrukcia mmm

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím