03.01.18

Rita sa neplánovane zdržala v brušku mamky

foto: Veronika Janušková

Najmladšieho občana Košíc prišli na svet privítať zástupcovia mesta. Dievčatko Rita sa narodilo v pondelok pred obedom.

Tradičné ocenenie pre prvonarodeného Košičana prišli do Nemocnice Šaca odovzdať námestníci mesta Košice Renáta Lenártová a Martin Petruško. Námestníčka uviedla, že mamičke i dievčatku odovzdali darčekový kôš od primátora Košíc a finančný dar v hodnote tristo eur. „Je to tradícia, prvý Košičan stále dostáva takýto darček,“ povedala Lenártová.

reklamná sprava

Kto spieva, vyhráva!

Zavolaj, zaspievaj a dostaneš 10x pivo! A to nie je všetko.

Zistite viac

Vysnené meno pre dcérku

Mamičkou prvého Košičana roka 2018 je 26-ročná Andrea Juhászová. Prekvapenie mesta vôbec nečakala. „Teším ma to, že sa moja dcérka stala prvou Košičankou. Nebolo to ale plánované. Prírastok do rodiny sme očakávali koncom decembra. Nakoniec prišla trošku neskôr,“ hovorí spokojná mamička. Doma ju už čaká dva a polročný braček, ktorý sa na ňu teší. Prezradila, že meno pre dievčatko mala vysnené už dlho. „Od detstva som chcela, že ak raz budem mať dievčatko, aby sa volala Rita.“ 

Kytica i torta

Z rúk Erika Dosedlu, primára Gynekologicko-pôrodníckej kliniky Nemocnice Šaca, dostala mamička plienkovú tortu i kyticu kvetov. Primár spresnil, že dievčatko prišlo na svet cisárskym rezom o 11.20 pred obedom, vážilo 2980 gramov a meralo 49 centimetrov.

foto: Veronika Janušková

Čítajte viac: deti

Struk
Zdieľať článok:

Novinársku kariéru odštartoval v roku 2014 ako regionálny redaktor v Gemeri pre denník Korzár a Týždenník MY. Dnes pôsobí v KOŠICE:DNES, venuje sa zaujímavostiam z Košíc a spravodajstvu.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím