14.09.18

Rokovanie o mestskej karte na programe zastupiteľstva chýba

foto: Veronika Janušková

Projektom mestskej karty sa mali zaoberať poslanci mestského zastupiteľstva, ktoré sa bude konať v pondelok. Na júnovom zasadnutí požiadali viceprimátora Martina Petruška (Smer) v piatich bodoch vykonať viaceré úkony a predložiť ich v septembri. V programe však tento bod chýba.

Pôvodne v júni si poslanci mali vypočuť iba informatívnu správu o jednotlivých fázach tohto projektu a mali ho zobrať na vedomie. Pribudol ale poslanecký návrh, v ktorom bolo päť podnetov na vysvetlenie a ďalšiu realizáciu projektu.

Poslanci požadovali predložiť zakladajúcu listinu a štatút neziskovej organizácie Mestská karta Košice (MKK), vyčíslenie a predloženie jej financovania, ako aj vyčíslenie peňažného vkladu mesta do neziskovej organizácie. Zároveň požiadali o predloženie návrhu na členov správnej a dozornej rady a menovanie riaditeľa. V poslednom bode chceli vedieť aj správu o doterajšej činnosti a financovaní MKK. Termín stanovili na pondelkové zastupiteľstvo. 

reklamná správa

Ako chutí voda?

Prečo Košičania nemajú rovnakú vodu z vodovodu?

Zistite viac

Požiadali o predĺženie termínu

Dopravný podnik, ktorý má záštitu nad MMK, na základe júnového uznesenia predložil materiál do porady primátora. „Požiadal, aby bol predĺžený termín splnenia uznesenia, ktorého dôvodom je, že kompetencie mestského zastupiteľstva sú vymedzené v zákone o meste Košice a Štatúte mesta Košice. Schválenie predmetných bodov uznesenia by nebolo v súlade s vyššie uvedeným zákonom. Mesto Košice za účelom zachovania právnej istoty schválilo predložený materiál na predĺženie termínu plnenia uznesenia. Po predložení nezávislej právnej analýzy bude opätovne predložený materiál do porady primátora,“ zdôvodnil nezaradenie MMK do plánu mestského zastupiteľstva Jozef Marko, vedúci referátu styku s verejnosťou a médiami košického magistrátu.

reklamná správa

Láka na benefity

Členmi neziskovej organizácie MKK sú zástupcovia mesta, dopravného podniku a neziskovky Košice - Turizmus. Aktuálne ide o tretiu fázu projektu mestskej karty, v ktorej sa má uskutočniť výberové konanie na dodávateľov a partnerov. Jej spustenie bolo avizované na január 2019.  V tejto fáze má byť vytvorená široká sieť obchodníkov so zľavami,  kde bude možné platiť s kartou, ale aj iné benefity - trebárs online dobíjanie mestskej karty v reálnom čase. Či je spustenie tretej fázy vzhľadom na aktuálny stav ohrozené, na to nám do uzávierky hovorkyňa dopravného podniku neodpovedala. 

reklamná správa

Čítajte viac: mhd dpmk zlavy

Hakl
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1998. Pôsobil vo viacerých redakciách, napríklad v Košickom večerníku, Košickom denníku a v celoslovenskom denníku Nový Čas. V redakcii KOŠICE:DNES sa zaoberá komunálnou politikou. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím