tip od čitateľa
12.07.17

Rozbité výplne zastávok opravujú

foto: šč, sen

V novembri minulého roku sme písali o poškodených sklenených výplniach na zrekonštruovaných električkových zastávkach. DPMK prisľúbil, že to dá do poriadku. Odvtedy uplynulo veľa času, zábradlia sa opravujú až v týchto dňoch.

Výplne boli na viacerých miestach rozbité a napríklad na zastávke Radnica Starého mesta chýbali úplne. Náš čitateľ upozornil na to, že poškodené zastávky predstavujú možné nebezpečenstvo. ,,Nie každý si hneď všimne, že tam tie výplne nie sú a preto sa môže stať, že nejakému rodičovi cez tento otvor prebehne malé dieťa priamo pod okoloidúce auto,’’ avizoval. 

reklamná správa

fotoo: šč
foto: šč, sen
foto: šč
Chýbajúce výplne na zastávkach dopĺňali pracovníci dopravného podniku aj včera. foto: šč, sen

Minulý rok sa DPMK vyjadrilo, že výplní v sklade nemajú dostatok, preto vymieňajú iba tam, kde je to nebezpečné. Minulý týždeň nás hovorkyňa DPMK Michaela Karaffová informovala, že nové výplne už majú a postupne budú dopĺňať chýbajúce sklá. Presvedčili sme sa, že na viacerých zastávkach sú už nahradené novými.

Tempo prác závisí od priorít súvisiacich s prácami na modernizovaní úsekov koľajových tratí. ,,Riešenie takýchto udalostí je časovo náročné (obstaranie materiálu, samotná oprava, financovanie), preto nie je možné poškodené zábradlia opravovať okamžite,‘‘ povedala hovorkyňa Karaffová. Takéto opravy nie sú lacnou záležitosťou. ,,Napríklad oprava poškodených výplní na zastávke električiek pri štadióne Lokomotívy stála 3 180 eur,‘‘ dodala.

(AT)
foto: šč, sen

Čítajte viac: mhd vandalizmus

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím