04.04.20

Test rodičky je negatívny

foto: Veronika Janušková

AKTUALIZOVANÉ o 17:00 hod. 

Do redakcie sa nám v sobotu ráno ozvala mamička, ktorá je na Novorodeneckom oddelení Fakultnej nemocnice L. Pasteura na Tr. SNP.

Ako uviedla, v piatok tam prijali mladú ženu, ktorá po pôrode mala zahlásiť, že je nakazená koronavírusom. „Jej zdravotný stav na to aj poukazoval. Kašľala, mala teplotu a tvrdila že jej príbuzní sa vrátili zo zahraničia. Pri vyplňovaní vstupného dotazníka tieto veci zatajila. Vyšla s tým až po pôrode,“ píše naša čitateľka, podľa ktorej personál oddelenia teraz nevie na čom je.

Čitateľka sa zároveň pýta, čo sa bude diať na oddelení, keď všetci lekári pôjdu do karantény. Dozvedela sa totiž, že oddelenie bude pracovať v zvláštnom režime a personál zatiaľ testovať nebudú.

„Je to mladá pacientka, ktorá do nemocnice prišla so zápalom a jej klinický stav nenaznačuje, že by malo ísť o ochorenie COVID-19. Vzorku jej lekári odobrali preventívne,“ informovala KOŠICE:DNES hovorkyňa UNLP Ivana Vaněková.

Peter Krcho: Pacientka je negatívna

„Pacientka na pôrodnici mala negatívny test,“ potvrdil to pre denník KOŠICE:DNES neonatológ Peter Krcho, ktorý hneď šiel túto správu oznámiť personálu aj pacientkam na oddelení.

„Máme to pod kontrolou. Boli sme si takmer istí, že jej test bude negatívny. Sme jediná pôrodnica, ktorá zbiera najťažšie stavy z celého východného Slovenska. Nemocnica na Tr. SNP chce byť čistá nemocnica. Robíme všetko preto, aby sa k nám žiadna pacientka s vírusovou infekciou nedostala. Na druhej my sme vždy mali a budeme mať ženy s bakteriálnymi infekciami, aj v ohrození života, pretože my ich vieme liečiť,“ uviedol na záver P. Krcho.

reklamná správa

NEPLAŤ ZA DONÁŠKU!

Špičková vietnamská kuchyňa priamo k Vašim dverám.

Zistite viac
 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím