12.07.18

Rozrytú cyklotrasu opravia

foto: Tomáš Hrivňák

Cyklisti môžu od mája využívať cyklotrasu Ťahanovce - Družstevná. Nová trasa má slúžiť na odklon cyklistov od nebezpečnej Kostolianskej cesty. Niektorí jazdci sa však sťažujú, že cesta cez les je na niektorých úsekoch neprejazdná. 

„Trasa z Košíc do Družstevnej by mohla byť pekná, no neodporúčam vydať sa na ňu pár dní po daždi. V úseku cez les sme sa brodili bahnom. Na inom mieste sme dokonca nemali na výber a museli sme tlačiť bicykle, keďže je tam traktormi a nákladnými autami rozoraný úsek,“ opisuje svoj zážitok cyklistka Nika. Dodala, že pre návrat do mesta si zvolili starú cestu popri Hornáde, lebo zjazdom po bahne by veľmi riskovali.

reklamná správa

Kombinácie chutí v jednej porcii!

Jedinečné Bento Boxy nájdete iba v Koshi Sushi na Dominikánskom námestí 9.

Zistite viac

Zísť z bicykla je normálne

Námestník podniku Mestské lesy Košice, a. s., Miroslav Tököly situáciu vysvetľuje tým, že „na trase boli vykonávané zo strany Mestských lesov Košice aj zo strany miestneho úradu plánované ťažbové zásahy. Pri približovaní a manipulácii dreva došlo k dočasnému zhoršeniu kvality lesnej cesty, ktorými je značená aj cyklotrasa“. Podľa neho bude v najbližších dňoch trasa upravená tak, aby riadne slúžila svojmu účelu. 

Na niektorých úsekoch kážu zosadnúť z bicykla značky. foto: toh
Na niektorých úsekoch kážu zosadnúť z bicykla značky. foto: toh

Tököly zároveň upozorňuje, že ide o lesnú, prírodnú cyklotrasu, ktorá bola vytvorená s nízkym rozpočtom a nie je dokonalá, ale je to najlepšie, čo dané podmienky dovoľujú. Okrem toho si myslí, že na podobných trasách je bežné zosadnúť z bicykla a tlačiť ho, ak je terén nad jazdcove schopnosti.

(TOH)

reklamná správa

Čítajte viac: cyklistika doprava

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím