08.10.19

Vyrúbali stromy v Mestskom parku

Foto: Veronika Janušková

 AKTUALIZOVANÉ 

Pri jazierku v Mestskom parku košická Správa mestskej zelene (SMsZ) vyrúbala v utorok deväť mohutných topoľov. Podľa odborníkov boli nebezpečne preschnuté.

Stromy odstraňovali arboristi pomocou špeciálnej stromolezeckej techniky.

Počas výrubu museli obmedziť dopravu. Z bezpečnostných dôvodov bol odstavený pravý jazdný pruh smerom od Jakabovho paláca po zastávku Vodná.

Na výrub mali záhradníci súhlas z Okresného úradu Košice z januára tohto roku. Za vyrúbané topole nasadia do konca roku 2020 deväť kusov drevín. V blízkosti jazierka budú nové štyri lipy európske a päť dubov letných.

Počas nastávajúceho víkendu začne aj úprava Mlynského náhonu, ktorý bude potrebné čiastočne vypustiť. Dôvodom je zabezpečenie výlovu rýb, o ktorý sa postará budúci pondelok Slovenský rybársky zväz po dohode so správcom (SMsZ) ako aj neziskovou organizáciou Mlynský náhon. Správca zároveň pokosí aj priľahlé zelené plochy, ktoré v tomto roku neboli kosené.

Foto: Veronika Janušková 

reklamná správa

NEPLAŤ ZA DONÁŠKU!

Špičková vietnamská kuchyňa priamo k Vašim dverám.

Zistite viac

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím