10.11.18

Rudolf Schuster: Dobrý primátor by mal žiť pre mesto

foto: Iveta Vaculová

Nádejný kandidát Jaroslav Polaček volil tesne pre ôsmou hodinou na Základnej škole Hroncova, ktorá je neďaleko jeho bydliska. Prišiel so svojou mamou a bratom a jeho deťmi. 

Jaroslav Polaček Foto: Iveta Vaculová
Jaroslav Polaček. Foto: Iveta Vaculová

Po odvolení uviedol, že výsledky budú tesné, a tak podľa neho by mali prísť Košičania voliť. Deň plánuje stráviť pracovne. „Mám zanedbanú prácu. Musím dorobiť to, čo som nestihol za posledné týždne. Určite ale pôjdem s rodinou na dopoludňajší výlet,“ uviedol Polaček.

Na snímke Martin Petruško. Foto: Iveta Vaculová
Martin Petruško. Foto: Iveta Vaculová

Podpora rodiny 

Presne o pol deviatej prišiel voliť aj Martin Petruško so svojimi rodičmi na Základnú školu Považská. Podobne, ako Polaček, vyzval ľudí, aby sa prišli voliť. Presný program na dnešný deň nemal, nakoľko čakal na príchod manželky zo služobnej cesty. „Cez víkendy zvyknem chodiť do prírody. Možno si sadnem na bicykel a niekde pôjdem,“ povedal Petruško.

Viliam Novotný s rodinou. Foto: JV
Viliam Novotný s rodinou. Foto: JV

Viliam Novotný prišiel do volebnej miestnosti spolu so svojou rodinou. Dospelý syn Dominik odvolil samostatne a obálky do urny vhadzoval spolu s manželkou Mariannou, synom Júliusom a dcérou Sofiou. „Chceli sme ísť niekde vonku, ale deti ma nakoniec presvedčili, že si ideme pozrieť IT šou do obchodného centra,“ odpovedal s úsmevom kandidát na primátora.

„Voliť som prišiel s veľkou nádejou, myslím, si že od začiatku roka som so svojou iniciatívou urobil veľký kus práce. Posledný týždeň bol veľkým povzbudením, pretože ma mnoho ľudí podporuje. Som rád, že som sa do finálovej štvorky dostal a či skončím prvý alebo štvrtý, o tom rozhodnú dnes Košičania,“ spresnil Novotný a dodal, že volebná noc bude určite dlhá. „Myslím, že rozdiely budú veľmi malé, takže na základe spočítania polovice hlasov sa ešte nebude dať urobiť žiadny záver. Zrejme budeme čakať skoro do konca, aby sme mali istotu, ako to dopadne. Večer ma prídu podporiť hlavne kandidáti na poslancov mestského zastupiteľstva. Je ich spolu tridsať a príde aj volebný štáb,“ dodal na záver.

Foto: JV
Alena Bašistová prišla s doprovodom. Foto: JV

Bašistová a „štyria statoční“

V sprievode „štyroch statočných”- nezávislých kandidátov prišla voliť Alena Bašistová, tretia spomedzi hlavných favoritov na primátorskú pozíciu v Košiciach. Takto spoločne s Jánom Dečom, Richardom Havrillom, Milanom Lesňákom a Miroslavom Špakom chodili po jednotlivých volebných miestnostiach a vzájomne sa sprevádzali.

 „Pevne verím, že to dotiahneme do víťazného konca. To, že sme sa spojili piati kandidáti nie je len historický moment ,ale aj moment, ktorý prinesie naozaj pozitívny výsledok pre Košice a Košičanov,“ uviedla v krátkom rozhovore po voľbe a dodala, že presne tak, ako spieva nemenovaná speváčka, očakáva, že to bude „Dlouhá noc“. „Myslím si, že my si ju hrdo užijeme a s pokorou budeme očakávať výsledky a tešiť sa na to, ako to dopadne. Verím, že sme urobili kus roboty a Košičania to ocenia.“

Alena Bašistová sa po voľbe chystá do lesa s rodinou aby si prevetrala hlavu. „Trošku si oddýchnem a potom sa budem ako správna žena chystať na večer, aby som aj dobre vyzerala.“

reklamná správa
 

Schuster: Nie všetci majú odvahu kandidovať 

Exprezident Rudolf Schuster volil v priestoroch Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie, kde prišiel aj s dcérou a synom. Myslí si, že situácia v Košiciach je veľmi zložitá a pozná ľudí, ktorí by mohli kandidovať, no neprihlásili sa. „Neviem prečo, ale už to tak býva. Nie všetci majú odvahu kandidovať na primátora, starostu alebo poslanca. Nechajme sa prekvapiť,“ konštatoval Schuster, ktorý je ochotný poradiť budúcemu primátorovi: „Mám pre nich pripravené nejaké námety, ktoré by boli dobré pre mesto.“

Podľa neho by mal primátor s mestom žiť. „Mňa najlepšie charakterizovala manželka. Povedala mi, že som sa neoženil s ňou, ale s mestom. Primátor by mal kontrolovať čistotu, osvetlenie a ďalšie veci a mať okolo seba kvalitný tím,“ odkázal víťazovi volieb na post primátora. 


Foto: Iveta Vaculová
(HKL, JV)

reklamná správa

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím