10.04.18

S Pavlom Paškom sa rozlúčili aj vládne špičky

Foto: Róbert Hakl

Civilný pohreb bývalého popredného politika vládnej strany Smer Pavla Pašku sa dnes popoludní uskutočnil v košickom Krematóriu. Okrem najbližšej rodiny a príbuzných prišli vládni činitelia i ďalší členovia Smeru.

Pavol Paška zomrel v piatok 6. apríla vo veku 60 rokov. Portál pluska.sk s odvolaním sa na závery pitevnej správy napísal, že úmrtie spôsobilo akútne zlyhanie srdca následkom trombózy ľavej koronárnej tepny.

reklamná správa

Úspešný projekt Panoráma pokračuje!

Využite šancu vybrať si byt medzi prvými.

Zistite viac

Okolie Krematória aj prístupová cesta na Zelený dvor bola monitorovaná desiatkami policajtov štátnej i mestskej polície. Väčšina politikov Smeru a vládnej koalície prišla pešo z parkoviska od reštaurácie Zelený dvor.

Vzdať poslednú úctu Paškovi prišiel predseda Smeru Robert Fico. Na pohrebe sa zúčastnil aj premiér Peter Pellegrini, vicepremiér Richard Raši a viacerí ministri vrátane Petra Žigu, Jána Richtera či Petra Kažimíra. Prišli aj predsedovia koaličných strán Andrej Danko (SNS) a Béla Bugár (Most-Híd).     

Nechýbali europoslankyňa Monika Smolková či bývalí prezidenti Ivan Gašparovič a Rudolf Schuster. „Je to šok. Doteraz som nevedel, že by mal problémy so zdravím,“ povedal Schuster, ktorý ako jeden z mála hovoril s novinármi.  

Pavol Paška zomrel pred nemocnicou

Viac k téme

09.04.18
Pavol Paška zomrel pred nemocnicou

Stromček: Mal slovo chlapa 

Do obradnej miestnosti novinárov nepustili. Rozlúčkový prejav tam mal generálny manažér strany Smeru Viktor Stromček. „Ešte som s ním hovoril aj v ten deň. Netušil som, že je to naposledy. Prečo to tak muselo prísť skoro? Paľo bol líder a bol veľmi silný človek,“ uviedol Stromček. Podľa neho „Paľo“ bol človek, ktorý nezrádzal. „Jeho slovo bolo slovo chlapa. Bol môj najbližší priateľ,“ doplnil Stromček, ktorý pre Pašku robil vedúceho kancelárie predsedu parlamentu. Paška mal v osudný piatok namierené do Východoslovenského ústavu srdcových a cievnych chorôb. Najbližšie bola Železničná nemocnica, ktorá je pol kilometra od jeho bydliska pri Mestskom parku. Priamo v areáli nemocnice ho začali resuscitovať, trvalo to takmer polhodinu. Podľa informácií denníka KOŠICE:DNES mal Paška problémy so srdcom aj v minulosti a práve tento týždeň ho mali operovať.

Venoval sa rodine

Expredseda parlamentu po odchode z vrcholovej politiky v roku 2016 sa venoval rodine, bol ženatý s manželkou Janou mal dvoch synov Michala a Martina, ako aj viaceré vnúčatá. Iba pred troma týždňami oslavoval okrúhle narodeniny v kruhu blízkych, ale aj lokálnych politikov.


Kto bol Pavol Paška

Narodil sa 23. februára 1958 v Košiciach. Vyštudoval Filozofickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave, odbor marxisticko-leninská filozofia v kombinácii s marxisticko-leninskou estetikou. Bol pri založení strany Smer, kde pôsobil ako podpredseda a člen predsedníctva. Vo volebnom období 2002 až 2006 bol predsedom Zahraničného výboru NR SR a členom Výboru NR SR pre zdravotníctvo a Osobitného kontrolného výbor NR SR na kontrolu činnosti SIS. V rokoch 2006 až 2010 a neskôr od roku 2012 do 2014 bol predsedom parlamentu. Vzdal sa svojho postu po tom, čo sa jeho meno spájalo s kauzou predraženého CT prístroja v roku 2014. Z postup podpredsedu strany Smer-SD odišiel v roku 2016.

Fotogaléria: Veronika Janušková, Róbert Hakl

Čítajte viac: pohreb pavol paska

Hakl
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1998. Pôsobil vo viacerých redakciách, napríklad v Košickom večerníku, Košickom denníku a v celoslovenskom denníku Nový Čas. V redakcii KOŠICE:DNES sa zaoberá komunálnou politikou. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím