06.02.19

S Porsche vrazil do radnice Palestínčan

foto: rok

Polícia objasnila nočnú víkendovú dopravnú nehodu, pri ktorej do staromestskej radnice na Hviezdoslavovej ulici v Košiciach vrazilo čierne Porsche Cayenne.

Luxusné SUV prerazilo kovové zábradlie, vyletelo na chodník a zastavil ho až kamenné schody pred vchodom do budovy miestneho úradu mestskej časti Staré Mesto. Vodič a minimálne ďalší člen posádky z miesta havárie v nedeľu nadránom ušli na neznáme miesto.

Polícia denník KOŠICE:DNES informovala, že osobu, ktorá v čase nehody auto riadila,  bližšie nešpecifikovanými úkonmi zistila. Ide o 55 – ročného cudzinca, štátneho príslušníka Palestíny.

reklamná správa

Dermacol NO NAME Acoustictour 2019 začína!

S turné prejde kapela 23 miest po celom Česko-Slovensku.

Zistite viac

Pokuta a zákaz činnosti 

„Za porušenie pravidiel cestnej premávky vodičovi v správnom konaní hrozí sankcia od tristo do 1300 eur a zákaz činnosti od jedného do piatich rokov,“ povedala hovorkyňa košickej polície Jana Mésarová.

Dodala, že podľa doterajších zistení išiel vodič po Moyzesovej a pri odbočovaní vľavo „v dôsledku neprispôsobenia rýchlosti jazdy svojím schopnostiam a poveternostným podmienkam,“ narazil do zábradlia. Hovorkyňa nespresnila, či šofér nezostal na mieste nehody preto, že mal vypité.   

Niekoľko priestupkov 

Palestínčan spravil naraz niekoľko dopravných priestupkov. Neprimeranou rýchlosťou spôsobil nehodu a predovšetkým po nej nezostal na mieste do príchodu policajtov, ani sa na miesto nevrátil po oznámení havárie. V hranici križovatky tiež nezastavil, ako mu to prikazovala značka „stoj, daj prednosť v jazde“.

Na schodoch budovy mestskej časti ani vedľajšej rampe pre imobilných nevznikla škoda. Na zábradlí, ktoré patrí mestu, ju vyčíslili na päťsto eur. Na vozidle je škoda päť tisíc eur.

Porsche, keďže po jeho vodičovi pátrala polícia, v nedeľu odtiahla z chodníka mestská polícia. SUV museli prísť naložiť hasiči svojím nákladným autom s väčšou hydraulickou rukou.

Do radnice vrazilo porsche. Posádka ušla

Viac k téme

03.02.19
Do radnice vrazilo porsche. Posádka ušla

reklamná správa

Rokytka
Roman Rokytka
zástupca šéfredaktora denníka KOŠICE:DNES
Zdieľať článok:

Začínal v týždenníku Sninské noviny, Podvihorlatské noviny a v denníku Pravda. Neskôr pôsobil ako redaktor denníka Korzár. Od októbra 2014 je vedúcim redaktorom spravodajstva KOŠICE:DNES. Venuje sa témam o komunálnej politike, súdnictve, ekonomike a životnom prostredí. Je držiteľom viacerých novinárskych ocenení.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím