22.02.21

Sátorovci vraždili nielen biele kone, svedkov, ale vraždili aj z rozmaru

FOTO: TASR

Dunajskostredská zločinecká skupina sátorovci sa zaoberala nájomnými vraždami, vraždami bielych koní, nepohodlných svedkov, ktorí by mohli vypovedať na polícii, ale aj vrážd z rozmaru. Okrem toho sa zaoberali ekonomickou trestnou činnosťou, podvodmi s DPH a ilegálnou výrobou tabakových výrobkov. Skupina pôsobila v Dunajskej Strede minimálne od roku 1998 do roku 2010. Uviedol to v pondelok prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Bohdan Čeľovský pri čítaní obžaloby voči Lehelovi H.

reklamná správa

NAJLEPŠIE SUSHI V KOŠICIACH!

Objednajte si skvelé sushi, rameny, čerstvé cestoviny, pikantné curry a pochutnajte si s KOSHI SUSHI

Zistite viac

Lehel H. je obžalovaný z piatich vrážd, ďalšej závažnej trestnej činnosti a je označovaný za hrobára sátorovcov. Pred Špecializovaným trestným súdom (ŠTS) v Pezinku sa začalo s ním v pondelok prvé pojednávanie.

Prokurátor prečítal všetkých sedem skutkov obžaloby. Lehel H. sa mal vrážd dopustiť v rokoch 2003 až 2010. Medzi obeťami je bos skupiny sátorovcov Ľudovít Sátor, účtovník gangu Andrej Reisz, Čaba Karika, Gellart Lelkeš či Ján Dubány.

Karika sa stal nepohodlným po tom, čo bola obava, že skupinu prezradí. V roku 2003 mal po dohode s Lehelom H. a Reiszom vykradnúť bezpečnostnú schránku v jednej z bánk v Dunajskej Strede. Karika zo sejfu manželskému páru vtedy ukradol až 45,5 milióna slovenských korún. Peniaze si členovia skupiny rozdelili. Lehel H. sa údajne obával, že ho Karika prezradí policajtom, tak ho zaškrtili a zakopali v nelegálnom hrobe.

B. Čeľovský: Je raritné, že sátorovci mohli tak dlho pôsobiť a páchať vraždy

Skutočnosť, že dunajskostredský zločinecký gang sátorovci mohol dlhé roky pôsobiť a vraždiť bez reálneho vyšetrovania a postihnutia, je raritná. Uviedol to pre TASR prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Bohdan Čeľovský.

reklamná správa

"Je to rarita, že mohli tak dlhodobo pôsobiť a páchať toľko vrážd bez reálneho vyšetrovania a postihnutia tejto zločineckej skupiny. Ale prejavilo sa to, že mali kúpených skorumpovaných funkcionárov polície, ktorí im umožňovali úspešne páchať trestnú činnosť, aj tú najbrutálnejšiu. Ako ste počuli z obžaloby, sa neštítili ani pomlieť pozostatky jedného svojho člena a vražda pre nich neznamenala nič mimoriadne. Robili to ako na bežiacom páse," zdôraznil prokurátor.

Osobne nemá informáciu o tom, že by niekde v Európe pôsobila a bola stíhaná zločinecká skupina za približne 80 vrážd, ako sa pripisuje sátorovcom. "Nemám informáciu, že by minimálne v strednej Európe pôsobila zločinecká skupina, ktorá by mala na svedomí 80 vrážd. Možno niekde na juhu Talianska, ale nemám to overené," povedal prokurátor.

Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku od pondelka začal pojednávať vo veci člena sátorovcov Lehela H. Ten je označovaný za hrobára skupiny a čelí obžalobe z piatich vrážd nielen bielych koní, ale aj členov skupiny. Medzi jeho obeťami má byť aj bos skupiny Ľudovít Sátor. Sátorovo telo sa doteraz nenašlo, páchatelia mŕtvolu údajne viac ráz vykopali a ostatky premiestňovali.
 

(TASR)

 

reklamná správa

 

Zaujalo vás niečo vo vašom okolí? Napíšte nám na [email protected]

 

Čítajte viac: sud vrazda

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím