02.05.16

Schuster spomína na Hlavnú

Máloktoré mesto na Slovensku sa môže chváliť takou centrálnou ulicou ako je Hlavná v Košiciach. Najmä počas osláv Dňa mesta každoročne skrásnie, ale starší Košičania si pamätajú aj časy, keď takáto nebývala. Pripomenúť svojim spoluobčanom nedávne časy, keď v rokoch 1995 a 1996 prechádzala veľkou rekonštrukciou, sa rozhodol vo svojej najnovšej knihe bývalý prezident SR a tiež primátor Košíc Rudolf Schuster.
Schuster Rudolf

Pokoj na sto rokov

Dnes popoludní predstavil v prezidentskej knižnici takmer 500 stranovú publikáciu, v ktorej si zaspomínal na mesiace, počas ktorých na Hlavnej ulici kompletne vymenili takmer storočné inžinierke siete za nové. Po Košiciach začali s veľkými obnovami aj ďalšie mestá. „Rozdiel je v tom, že my sme išli do zeme, ďalší po nás robili námestia, opravovali domy, ale my sme si vymenili aj to vnútro - starý vodovod, kanalizáciu, dali sme do zeme nové telekomunikačné a elektrické káble. Takže na ďalších sto rokov by sme mali mať pokoj,“ povedal exprezident. Kniha s jednoduchým názvom Hlavná je trojjazyčná. Prečítať si ju môžete v slovenčine, angličtine a v ruštine, pribudnúť má aj nemecká a maďarská verzia.
Schcuster kniha 2

Vyvedený z miery

Bývalá hlava štátu Rudolf Schuster si pri dnešnej slávnosti zaspomínal nielen na ťažkosti, s ktorými sa museli dennodenne boriť, ale aj na milé okamihy. „Je tu jedna fotka z kontrolného dňa, ktorá je naozaj autentická. Skončila ku mne jedna žena, pobozkala ma a poďakovala sa za Košičanov. Bol som vyvedený z miery, ale bol to moment, na ktorý sa nezabúda,“ dodal aj po rokoch s dojatím.  
Schuster kniha 4
Schuster Rudolf
 
Schuster Rudolf
 
Schuster Rudolf
 
Schuster Rudolf
  Foto: Veronika Janušková

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím