13.08.19

Sídlisko KVP zriadi záchytné parkovisko pre dodávkové vozidlá

Foto: Veronika Janušková

Obmedzením státia nákladných vozidiel s dĺžkou nad päť metrov v čase od 16.00 do 7.00 h chce košická mestská časť (MsČ) Sídlisko KVP uvoľniť parkovacie miesta pre osobné autá. Jej vedenie v utorok rozhodlo, že so zriadením záchytného parkoviska pre dodávkové autá začne na budúci týždeň.

Ako MsČ informovala, dodávkové vozidlá bude možné zaparkovať na existujúcom parkovisku známom ako pod kostolom na Triede KVP, kde bude viac ako 80 parkovacích miest. „Dôjde k úprave dopravného značenia, zvislého aj vodorovného, takisto sa obrubníkmi vyznačí aj koridor pre peších,“ priblížil starosta Ladislav Lörinc s tým, že s prácami sa začne v pondelok (19. 8.) a hotové majú byť do konca budúceho týždňa. Následne dôjde k osadzovaniu dopravných značiek.

Podľa jeho ďalších slov si realizácia vyžiada aj menšie obmedzenia. Autá stojace v čase prác na parkovisku budú odtiahnuté alebo presunuté v spolupráci s mestskou políciou.

reklamná správa

Parkovacie miesta pri obytných domoch majú podľa vedenia MsČ prednostne slúžiť obyvateľom, ktorí tam bývajú, a nie veľkým nákladným autám slúžiacim na podnikanie. Sľubuje si od toho zlepšenie situácie s parkovaním. Dosiahnuť chce aj zvýšenie bezpečnosti a dostupnosti prejazdu záchranných zložiek. „Projekt sa spustí v septembri, no počas celého mesiaca budeme v spolupráci s mestskou políciou vodičov upozorňovať, aby si zvykli na parkovaciu novinku, nebudú hneď pokutovaní. Tí, ktorí budú opakovane porušovať nové dopravné značenie, budú následne od októbra niesť za to aj zodpovednosť a pokute sa už nevyhnú,“ spresnil Lörinc.

Majitelia dodávkových vozidiel nájdu ďalšie parkovacie miesta aj na Klimkovičovej ulici v blízkosti autoumyvárne.

Košické KVP chce v obytných zónach obmedziť parkovanie dodávok

Viac k téme

17.05.19
Košické KVP chce v obytných zónach obmedziť parkovanie dodávok

V MsČ chýba aktuálne 1500 parkovacích miest. Zriadenie zón zákazu státia nákladných vozidiel a úprava dopravného značenia na parkovisku pri kostole budú financované z rozpočtu MsČ, pričom investícia bude predstavovať viac ako 25-tisíc eur.

reklamná správa

 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím