01.01.18

Prvým Košičanom roka 2018 je Rita

foto: Veronika Janušková

Už v prvých sekundách po začiatku nového roka 2018 sa v Košiciach podľa oznámenia Univerzitnej nemocnice L. Pasteura narodilo prvé dieťa.

Volá sa Šimon, váži 3190 gramov, meria 50 centimetrov a na svet ho lekári priviedli cisárskym rezom. Jeho rodičia žijú v obci Seňa. Mamička Zuzana Tóthová prezradila, že prírastok pôvodne očakávali už v sobotu 30. decembra. „Robili sme si srandu, že čo keď sa to pretiahne až do nového roka, čo sa aj stalo. Náš vianočný darček sa nám trošku posunul,“ hovorí vyčerpaná a šťastná mamička. 

S partnerom sa zhodli, že synčekovi dajú tradičné slovenské meno. Šimona ešte v rodine nemajú, takže meno sa každému páči, dodáva Zuzana.

Silvester v napätí 

Čerstvý otecko Richard Csokai priznal, že tento rok mal netradičný Silvester, ktorý trávil v napätí. „Som veľmi šťastný a spokojný. Hlavne, že sú obaja v poriadku, to je prvoradé. Počas pôrodu som bol v nemocnici,“ dodal Richard.

Na prvého novorodenca z Košíc sa čakalo ešte takmer pol dňa. V Nemocnici Košice - Šaca ho mamička Andrea porodila v pondelok o 11.20 hod. Prvým dieťatkom v roku 2018 v šačianskej nemocnici sa stala Rita Juhászová (na snímke hore). „Po pôrode vážila 2 980 gramov a merala 49 centimetrov,“ povedala Alžbeta Sivá, hovorkyňa spoločnosti AGEL SK, pod ktorú nemocnica patrí. Doplnila, že pôrod, ktorý viedol lekár Otto Tomašu, prebehol bez komplikácií a matka s dieťaťom sú v poriadku.


Foto: Veronika Janušková

reklamná správa

Ochutnaj nové košické pivo Bitang by KOŠICE:DNES!

Navštív hostinec na Hlavnej 65 a vychutnaj si leto v Hostinci.

Zistite viac

Čítajte viac: nový rok

Struk
Zdieľať článok:

Novinársku kariéru odštartoval v roku 2014 ako regionálny redaktor v Gemeri pre denník Korzár a Týždenník MY. Dnes pôsobí v KOŠICE:DNES, venuje sa zaujímavostiam z Košíc a spravodajstvu.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím