08.03.18

Škola na KVP zakázala parkovanie vo svojom areáli

foto: Veronika Janušková

Na Sídlisku KVP ubudlo asi päťdesiat miest, na ktorých vodiči doteraz parkovali autá. Miestna škola im zakázala vjazd do svojho areálu.

Dopravný inšpektorát osadil v polovici februára na žiadosť Spojenej školy svätých košických mučeníkov značku zákaz vjazdu do areálu školy z Čordákovej ulice. Cesta a asfaltová plocha pri športovom ihrisku doteraz aspoň čiastočne kompenzovali akútny nedostatok parkovacích miest na sídlisku. 

Obyvatelia okolitých panelákov sa koncom týždňa stretli pri bráne do dvora, ktorý sa nachádza v zadnej časti školy. 

reklamná správa

PRIAMO Z FARMY ZEMPLÍNSKE JASTRABIE

Paradajky, zemiaky či zdravá farmárska kapusta. Slovenská zelenina exkluzívne v potravinách KLAS.

Zistite viac

S rozhodnutím školy sú nespokojní. Tvrdia, že značka zamedzuje vstup na mestský pozemok, ku ktorému nemá škola žiaden vlastnícky vzťah.

„Táto dopravná značka je osadená neoprávnene a obmedzuje nás používať mestský majetok,“ povedal Robert Tur, jeden z obyvateľov. 

foto: veja
foto: veja
Zákaz vjazdu do areálu školy osadila polícia v polovici februára. Miestni hovoria, že lokalitu teraz často navštevuje mestská polícia. foto: veja
Zákaz vjazdu do areálu školy osadila polícia v polovici februára. Miestni hovoria, že lokalitu teraz často navštevuje mestská polícia. foto: veja

Riaditeľka: Autá ohrozujú deti 

Riaditeľka spojenej školy Adriana Bariová hovorí, že im do areálu ľudia začali „odkladať“ aj staré, nepojazdné autá. „Problém sa vyhrotil aj pred školou, kde vodiči ráno i popoludní ohrozujú deti prichádzajúce do školy,“ uviedla.

O osadenie dopravného značenia, ktoré by zamedzilo vstupu áut do ich areálu, škola žiadala ešte v roku 2016. Oddelenie školstva magistrátu mesta i Krajský dopravný inšpektorát odporúčali osadiť značku „Zákaz vjazdu všetkých vozidiel“, ktorej platnosť by bola obmedzená od pondelka do piatka v čase od 7. do 17. hodiny. 

Škola vtedy značku neosadila. Urobila tak až teraz, keď s požehnaním magistrátu i polície presadila značku bez časového obmedzenia. 

Riaditeľka školy reagovala, že nočné parkovanie „nie je riešením“.  

Kijevská: Značka je nesprávne

Obyvatelia Čordákovej požiadali exstarostku KVP a mestskú poslankyňu Ivetu Kijevskú (Šport do Košíc a na Východ), aby ich v spore s vedením školy zastupovala. 

„Podľa mojich vedomostí značku osadili mimo územia, ktoré má cirkevná škola prenajaté,“ tvrdí. Doplnila, že nájomný vzťah majú len k parkovisku hneď pri zadnom vstupe do areálu.

Podľa Kijevskej môže situáciu vyriešiť aj využitie nefunkčného basketbalového ihriska, ktoré by sa zmenilo na parkovisko. Dodala, že na majetkovej komisii mestského zastupiteľstva sa tento pondelok zaoberala návrhom na jeho vybudovanie. Podľa nej komisia odporučila, aby mestské zastupiteľstvo v apríli návrh schválilo. 

Mesto sa k tomu, či bola dopravná značka na jeho pozemku umiestnená správne, do uzávierky nevyjadrilo.

Ľudia z Čordákovej ulice hovoria, že ich o plánovanej zmene nikto neinformoval ani s nimi nekomunikoval.foto na strane: veja
Ľudia z Čordákovej ulice hovoria, že ich o plánovanej zmene nikto neinformoval ani s nimi nekomunikoval. foto: veja

Čítajte viac: parkovanie

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím