16.05.19

Slovenská pošta ukázala novú známku s prezidentkou

Zdroj: Facebook Slovenská pošta
DNES
Zdieľať článok:

Novozvolená budúce prezidentka Slovenskej republiky, Zuzana Čaputová, zloží prezidentský sľub o mesiac. No už teraz vieme, ako bude vyzerať nová poštová známka s jej podobizňou. 

Ako informovala Slovenská pošta na sociálnej sieti Facebooku, s tlačou milión kusov začali v stredu (15.5.) v Tlačiarni Hradištko, neďaleko Prahy. Tieto tlačiarne sú oficiálnym dodávateľom poštových cenín Slovenskej pošty. 

Kedy sa dostane do predaja?

Známka s podobizňou novej prezidentky Zuzany Čaputovej sa začne predávať presne 15. júna v deň jej inaugurácie a bude mať hodnotu 50 centov. Ako Slovenská pošta informuje na sociálnej sieti „na poštovej známke sa nachádza portrét novozvolenej prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej, ktorý dopĺňa nápis Slovensko, ľavá časť štandardy prezidenta Slovenskej republiky a špecifický symbol“.

reklamná správa

„Známka pani prezidentky je vyrobená unikátnou technológiou triplexu, čo v podstate znamená, že ofsetová farebnosť je prevedená do troch tónov čiernej farby. Dve farby máme kresliace a jednu farbu zmäkčujúcu obrázok. K tomu sme použili dva farby heraldické – direktné: červenú a modrú. To preto, aby sme na maximálnej úrovni technikou ofsetu dokázali vytlačiť technicky unikátnu vec,“ vysvetľuje na sociálnej sieti šéf tlačiarne Jaroslav Štefko.

Autorom portrétu je partner zvolenej prezidentky Peter Konečný. Známku vyryl grafický dizajnér a jeden z dnešných popredných tvorcov poštových známok Vladislav Rostoka.

 

(SŠ)

reklamná správa

Zbavte sa plastových kariet vo vašich penaženkách

Stiahnite si prvú kartu výhod v mobile na Slovensku

Zistite viac

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím