13.06.18

Slušná rómska rodina musela z podniku odísť

foto: Veronika Janušková

Hostí obľúbeného relaxačno-reštauračného zariadenia Letná záhradka pri Krásnej nad Hornádom zarazilo správanie obsluhy k rómskej rodine. Iba od nej totiž žiadali akési členské karty.

Na incident, ktorý sa stal v nedeľu 3. júna napoludnie, nás upozornila čitateľka Zuzana. Podľa jej slov bola spolu s deťmi na prechádzke a zašli práve do Letnej záhradky.

reklamná správa

Oddych pre všetkých

„Pri odchode sme naše miesta prepustili slušne a kultivovane vyzerajúcej rómskej rodine. Po daždi bola väčšina miest mokrá, takže čakali dlhšie. Hneď k nim prišiel čašník a žiadal od nich členské karty. Členovia rodiny, ktorým to očividne bolo veľmi nepríjemné, hneď odišli,“ napísala nám Zuzana. 

Ona s rodinou do zariadenia chodí už tri roky a nikto od nich nikdy žiadne členské karty nepýtal. „Mám preto dôvod sa domnievať, že člen personálu konal len z dôvodu farby pleti a vidíme za tým rasistický podtón. Na webovej stránke píšu, že ponúkajú oddych a relax pre všetkých, ale nemôžem sa zbaviť pocitu, že úplne pre všetkých ponuka nie je,“ dodáva Zuzana. 

V zariadení pri Krásnej nad Hornádom si už nedorozumenie s rómskou rodinou vysvetlili. Tá je tam vraj pomerne častým zákazníkom. Foto: Veronika Janušková
V zariadení pri Krásnej nad Hornádom si už nedorozumenie s rómskou rodinou vysvetlili. Tá je tam vraj pomerne častým zákazníkom. Foto: veja

Personál poučili

Priamo v Letnej záhradke však odmietajú, že by obsluha mala nariadené akýmkoľvek spôsobom triediť slušných hostí. Podľa slov prevádzkarky Jany Muránskej už celý incident prebrali s dotyčnou rómskou rodinou, ktorá je u nich pomerne častým zákazníkom, ako aj so svojimi zamestnancami. 

„Problém bol v tom, že celé víkendy máme veľa rezervácií na rôzne oslavy, takže voľného miesta je veľmi málo. Aj spomínané miesta pri detskom ihrisku boli zarezervované na rodinnú oslavu. Neviem, z akých dôvodov konala obsluha práve takým nešťastným spôsobom. V každom prípade sme ich už poučili, aby sa niečo podobné neopakovalo,“ dodala nám prevádzkarka. 

reklamná správa

(FER)

Čítajte viac: romovia krasna

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím