13.01.21

Sneženie dopravu neskomplikovalo, chodníky v Košiciach sú prevažne vyčistené

Foto: TASR

Sneženie počas uplynulej noci v Košiciach dopravu neskomplikovalo. Všetky hlavné cestné ťahy boli a sú zjazdné. Potvrdil to hovorca mesta Vladimír Fabian s tým, že momentálne sa realizuje čistenie bočných komunikácií a chodníkov. Čo sa týka tzv. adoptovaných chodníkov, podľa neho je vyčistená väčšina z nich.

Spoločnosť Kosit začala s preventívnym posypom v stredu o 00.30 hod. Snežilo približne do 6.00 hod. Od skorých ranných hodín nasadila firma do terénu 37 mechanizmov. Postupnú zimnú údržbu komunikácií a ručné čistenie chodníkov realizuje nepretržite.

„Prioritou sú najfrekventovanejšie komunikácie podľa operačného plánu zimnej údržby. Ide najmä o hlavné ťahy komunikácií, trasy liniek mestskej hromadnej dopravy s dôrazom na klesania a stúpania a prieťahy ciest II. a III. triedy,“ uviedla za spoločnosť Slavomíra Brzová.


Foto: TASR

reklamná správa

Všade dobre, v KLASE najvýhodnejšie!

Každý týždeň prinášame super ceny na obľúbené výrobky. ŠETRITE S KLASom!

Zistite viac

Adoptované chodníky

Mesto túto sezónu premiérovo zapojilo občanov do starostlivosti o chodníky v obytných oblastiach, a to za finančnú odmenu. Takmer 500 zaregistrovaných Košičanov dostalo prostredníctvom aplikácie Zimná údržba výzvu na jej realizovanie o 6.10 hod.

„Väčšina z nich na výzvu reagovala. K 10.30 hod. boli vyčistené takmer tri štvrtiny adoptovaných chodníkov,“ spresnil Fabian. Kosit na ručné čistenie chodníkov nasadil 30 pracovníkov.

Cestári zasahovali pri snežení, situácia na cestách bola stabilizovaná

Viac k téme

13.01.21
Cestári zasahovali pri snežení, situácia na cestách bola stabilizovaná

reklamná správa

Nikam nemusíte chodiť

Objednajte sa do servisu komfortne a rýchlo z pohodlia svojho domova.

Zistite viac

(TASR)

Zaujalo vás niečo vo vašom okolí? Napíšte nám na tipy@kosicednes.sk

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím