20.07.17

Šou Máša a medveď je na turné

foto: comunique

Unikátne predstavenie v slovenskej produkcii vytvorené na motívy známej ruskej rozprávky Máša a medveď zažíva obrovské úspechy na celosvetovom turné.

Ľadová šou je autorským projektom košickej spoločnosti Comunique. Hlasy do nej prepožičali okrem Košičana Lukáša Adamca aj Sväťo Malachovský, Martin Madej, Michal Hudák, ale aj Lucie Bílá.

foto: comunique

Postavičky z rozprávky sa chystajú aj do Saudskej Arábie. foto: comunique

Vyrazili do sveta

Len v rámci Slovenska a Českej republiky videlo túto šou viac ako 100 000 divákov. „Pre veľký úspech sme sa rozhodli prekročiť v roku 2017 hranice domácej krajiny a vyraziť na celosvetové turné. Začali sme v Ľubľane, pokračovali v Záhrebe, odkiaľ sme prešli viacero štátov južnej Európy. Turné sme potom ukončili v Belehrade,“ povedala Adriana Tomajková, PR & Marketing manažérka košickej agentúry, ktorá tiež uviedla, že pracujú na jesennom turné do Turecka, Egypta, Saudskej Arábie a Spojených arabských emirátov, a budúci rok navštívia Poľsko. „Už tohto roku v lete sa naša šou prekorčuľuje na Blízky východ, do moderného a kozmopolitného mesta Abú Zabí.“

Jazyk menia podľa krajiny

V rámci šou Máša a medveď na ľade vystupuje viac ako 30 krasokorčuliarov, tanečníkov a akrobatov, ktorí predvádzajú svoje zručnosti v pestrofarebných kostýmoch. Ako uviedla manažérka, rozprávkový príbeh dopĺňa veľkolepá scéna s domčekom medveďa, ktorého výška je takmer 10 metrov a taktiež jazierkom uprostred ľadovej plochy, okolo ktorého veselá a roztopašná Máša naháňa medveďa.
Autorom chytľavej muziky je Ondřej Soukup, texty napísala Gabriela Osvaldová, do slovenčiny prebásnila Valeria Schulczová. „Miestu predstavenia je vždy prispôsobený aj jazyk - dialógy sa nahovárajú v miestnom jazyku. Výnimkou bude vystúpenie v Abú Zabí, kde sme zvolili anglický jazyk,“ dodala na záver Adriana Tomajková.

Čítajte viac: predstavenie deti

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím