11.01.18

Špeciálna zastávka viedenského typu bude na Terase

foto: Miroslav Vacula

Absolútnou novinkou pre košickú cestujúcu verejnosť v súvislosti so stavbou MET na Triede SNP je zriadenie prvej zastávky tzv. „viedenského“ typu v metropole východu. 

„Znamená to, že pri kine Družba budú zrušené autobusové zastávky v oboch smeroch, a nová zastávka bude spoločná pre autobusy aj električky. V danom úseku budú jazdiť autobusy po električkovej trati, a nebudú tak vôbec prekážať v prejazde motorovým vozidlám. Osobne ma takéto riešenie veľmi teší, o to viac, že tieto zastávky sú trendom v európskych metropolách, a budú ju mať aj Košičania.

reklamná správa

Ochutnaj nové košické pivo Bitang by KOŠICE:DNES!

Navštív hostinec na Hlavnej 65 a vychutnaj si leto v Hostinci.

Zistite viac

Verím, že spokojní s týmto riešením budú nielen obyvatelia, ale aj návštevníci nášho mesta. Účelom takého usporiadania zastávky je totiž predovšetkým zvýšenie bezpečnosti dopravy, a v neposlednom rade aj uľahčenie nástupu, výstupu, prípadne prestupu cestujúcich z električiek do autobusov a naopak,“ skonštatoval viceprimátor mesta Martin Petruško.

Čítajte viac: MET zastavka

Vargová
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1994. Začala v Korze, pokračovala v Korzári a v auguste 2014 zakotvila v KOŠICE:DNES ako redaktorka spravodajstva a servisu.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím