14.08.19

Sprístupnili hrádzu na Bukovci

foto: svp
Vargová
Jana Vargová
redaktorka
Zdieľať:

Bukovec je obľúbenou rekreačnou lokalitou Košičanov. Nie každý však vie, že pri tejto obci sú dve nádrže. Tá druhá, menej známa, nad obcou Bukovec slúži ako zásobáreň pitnej vody pre časť Košíc a okolie.  

Slovenský vodohospodársky podnik (SVP) ako správca nádrže sa rozhodol sprístupniť časť koruny hrádze a tiež obslužnú komunikáciu po pravej strane priehrady (v smere toku) pre peších a cyklistov.

reklamná správa

Chýba vám zub a odvaha sadnúť si do kresla?

Implantáty nahradia chýbajúce zuby na 100%. Kvalitný materiál a precízna práca sú základom úspechu.

Zistite viac

Od včerajška preto otvorili bránu na pravej strane hrádze, čím sprístupnili obslužnú komunikáciu. „Zároveň pribudla aj možnosť nahliadnuť na korunu hrádze, ktorá je vysoká 56 metrov a drží viac ako 20 miliónov metrov kubických vody,“ uviedol hovorca SVP Marián Bocák. Sprístupnenie časti koruny hrádze a obslužnej komunikácie bude dočasne do konca októbra a to denne v čase od 7. do 19. hodiny.

„Žiadame všetkých prechádzajúcich, aby sa pohybovali len vo vyznačených priestoroch a nepoškodzovali zariadenia priehrady. Pretože ide o nádrž zásobujúcu mesto Košice pitnou vodou, je zároveň potrebné vyhýbať sa kontaktu s vodou a neznečisťovať okolie. Okolie nádrže je monitorované kamerovým systémom a strážnou službou,“ dodal na záver M. Bocák.

reklamná správa

Naša karta - aplikácia s ktorou ušetríte!

Stiahnite si ju a zaregistrujte sa do konca roka 2019 úplne zdarma!

Zistite viac

Čítajte viac: voda bezpecnost

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím