08.11.17

Starosta Grega: Zachovali sa chlapsky

foto: Veronika Janušková

Do strechy prístavby Staromestskej radnice, v ktorej je okrem sobášnej siene aj kvetinárstvo, pred dvoma týždňami nacúval kamión, ktorý zásobuje neďalekú stavbu Rezidencie pri radnici. Podľa predavačiek z kvetinárstva vodič kamióna vystúpil z kabíny, pozrel sa na škodu, čo spôsobil a z miesta odišiel. Zapísali si však evidenčné číslo auta, podľa ktorého vinníka polícia zistila. 

Realizátorom stavby Rezidencia pri radnici je spoločnosť Chemkostav Michalovce. Využíva autá rôznych špedičných firiem a práve jedno z nich spôsobilo škodu.

Starosta Starého Mesta Ľubomír Grega však s opravou starosti mať nebude. Dokonca sa asi ani nedozvie výšku škody. „Chemkostav si zodpovednosť priznal. Dohodli sa s nami, že strechu opravia a budú to sami financovať. Som rád, že sa zachovali chlapsky a nemusíme sa naťahovať cez poisťovne,“ hovorí Grega. 

reklamná správa

NAJČERSTVEJŠIE MÄSO A VÝROBKY V KOŠICIACH

Kvalitu mäsa garantuje náš vlastný bitúnok. Exkluzívne iba v potravinách KLAS.

Zistite viac

Budova patrí do pamiatkovej zóny, takže teraz čakajú na stanovisko pamiatkarov, ktorí rozhodnú, ako opravu realizovať, aké materiály sa majú použiť. Hneď potom sa ľudia z Chemkostavu majú pustiť do práce.

(FER)

Čítajte viac: nehoda

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím