14.09.18

Starostom Luníka IX chcú byť traja uchádzači, v niektorých MČ len jeden

foto: Veronika Janušková

O post starostu Luníka IX majú záujem traja kandidáti.

V ďalších košických mestských častiach (MČ) ako napríklad Džungľa, Vyšné Opátske a Krásna si voliči budú vyberať z dvoch uchádzačov. MČ Šebastovce, Lorinčík či Kavečany majú po jednom kandidátovi. Funkcie budú obhajovať súčasní starostovia.

Starostom Luníka IX chce byť Ján Lacko (NAJ), Jozef Šaňa (Strana tolerancie a spolunažívania) a súčasný starosta Marcel Šaňa (Strana rómskej koalície - SRK). Počet uchádzačov o poslaneckú stoličku presiahol takmer päťnásobok voľných kresiel. Poslancom danej mestskej časti chce byť 32 obyvateľov Luníka IX, zvolení budú siedmi.

reklamná správa

ŠKODA Fabia už od 97 Eur mesačne

Od Moris Slovakia s výhodným financovaním a poradenstvom na mieru

Zistite viac

Funkciu starostky bude v MČ Džungľa obhajovať Adriana Šebeščáková Balogová (nezávislá) a o priazeň voličov bude bojovať aj Anna Popoviczová (Strana rómskej koalície - SRK). Na kandidátnych listinách je spolu 14 poslancov a zvolení budú piati.

Do komunálnych volieb 2018 sa zapoja aj terajší starosta Vyšného Opátskeho Viktor Mikluš (nezávislý) a jeden z protikandidátov z volieb 2014 Štefan Špacai (OĽaNO, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska, Sme rodina, Národná koalícia, Demokratická strana). Počet kandidátov na poslancov dosiahol číslo 14, v tejto MČ si budú voliť piatich.

V MČ Krásna sa proti sebe postavia súčasný starosta Marek Kažimír (nezávislý) a poslanec mestskej časti Peter Tomko (KDH, SaS, OĽaNO, Strana maďarskej komunity - Magyar Közösség Pártja). V zákonnej lehote doručilo kandidátne listiny do miestneho zastupiteľstva 24 uchádzačov, zvolení budú siedmi poslanci.

reklamná správa

Iba jeden kandidát

V košickej MČ Kavečany je jediným kandidátom súčasný starosta Martin Balčík (KDH, OĽaNO, SaS). Zvolení budú štyria poslanci a kandidujú rovnako štyria.

Jedna kandidátna listina na pozíciu starostu bola odovzdaná aj v MČ Šebastovce. Funkciu bude obhajovať súčasná starostka Monika Puzderová (nezávislá). Poslancom chce byť päť uchádzačov, zvolených má byť takisto päť.

Protikandidáta nemá ani starosta Damián Exner (nezávislý) v MČ Lorinčík. Kandidátnu listina na poslancov v stanovenom termíne odovzdalo sedem uchádzačov, voliť sa budú piati.

TASR o uvedených kandidatúrach informovali zapisovatelia miestnych volebných komisií. Kandidátne listiny budú ešte posúdené jej členmi. Komunálne voľby sa uskutočnia v sobotu 10. novembra. 

(TASR)

reklamná správa

Starostovia veľkých častí chcú pokračovať. Okrem Halenára a Betuša

Viac k téme

13.09.18
Starostovia veľkých častí chcú pokračovať. Okrem Halenára a Betuša

Čítajte viac: poslanci volby

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím