14.09.18

Starostom Luníka IX chcú byť traja uchádzači, v niektorých MČ len jeden

foto: Veronika Janušková

O post starostu Luníka IX majú záujem traja kandidáti.

V ďalších košických mestských častiach (MČ) ako napríklad Džungľa, Vyšné Opátske a Krásna si voliči budú vyberať z dvoch uchádzačov. MČ Šebastovce, Lorinčík či Kavečany majú po jednom kandidátovi. Funkcie budú obhajovať súčasní starostovia.

Starostom Luníka IX chce byť Ján Lacko (NAJ), Jozef Šaňa (Strana tolerancie a spolunažívania) a súčasný starosta Marcel Šaňa (Strana rómskej koalície - SRK). Počet uchádzačov o poslaneckú stoličku presiahol takmer päťnásobok voľných kresiel. Poslancom danej mestskej časti chce byť 32 obyvateľov Luníka IX, zvolení budú siedmi.

reklamná správa

Ako chutí voda?

Prečo Košičania nemajú rovnakú vodu z vodovodu?

Zistite viac

Funkciu starostky bude v MČ Džungľa obhajovať Adriana Šebeščáková Balogová (nezávislá) a o priazeň voličov bude bojovať aj Anna Popoviczová (Strana rómskej koalície - SRK). Na kandidátnych listinách je spolu 14 poslancov a zvolení budú piati.

Do komunálnych volieb 2018 sa zapoja aj terajší starosta Vyšného Opátskeho Viktor Mikluš (nezávislý) a jeden z protikandidátov z volieb 2014 Štefan Špacai (OĽaNO, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska, Sme rodina, Národná koalícia, Demokratická strana). Počet kandidátov na poslancov dosiahol číslo 14, v tejto MČ si budú voliť piatich.

V MČ Krásna sa proti sebe postavia súčasný starosta Marek Kažimír (nezávislý) a poslanec mestskej časti Peter Tomko (KDH, SaS, OĽaNO, Strana maďarskej komunity - Magyar Közösség Pártja). V zákonnej lehote doručilo kandidátne listiny do miestneho zastupiteľstva 24 uchádzačov, zvolení budú siedmi poslanci.

reklamná správa

Iba jeden kandidát

V košickej MČ Kavečany je jediným kandidátom súčasný starosta Martin Balčík (KDH, OĽaNO, SaS). Zvolení budú štyria poslanci a kandidujú rovnako štyria.

Jedna kandidátna listina na pozíciu starostu bola odovzdaná aj v MČ Šebastovce. Funkciu bude obhajovať súčasná starostka Monika Puzderová (nezávislá). Poslancom chce byť päť uchádzačov, zvolených má byť takisto päť.

Protikandidáta nemá ani starosta Damián Exner (nezávislý) v MČ Lorinčík. Kandidátnu listina na poslancov v stanovenom termíne odovzdalo sedem uchádzačov, voliť sa budú piati.

TASR o uvedených kandidatúrach informovali zapisovatelia miestnych volebných komisií. Kandidátne listiny budú ešte posúdené jej členmi. Komunálne voľby sa uskutočnia v sobotu 10. novembra. 

(TASR)

reklamná správa

Starostovia veľkých častí chcú pokračovať. Okrem Halenára a Betuša

Viac k téme

13.09.18
Starostovia veľkých častí chcú pokračovať. Okrem Halenára a Betuša

Čítajte viac: poslanci volby

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím