15.03.19

Štrajk by mohol ovplyvniť aj výšku cestovného

Foto: Veronika Janušková

Odborové zväzy a zamestnanci v Dopravnom podniku mesta Košice (DPMK) sa rozhodli vstúpiť do štrajkovej pohotovosti.

Mesto o tejto aktivite je strohé v informáciách. „Chcem potvrdiť, že ako mesto Košice tak manažment DPMK rokuje s odborovými zväzmi a máme medzi sebou slušnú dohodu, že informovať o dielčich krokoch nebudeme,“ vyhlásil primátor mesta Jaroslav Polaček, ktorý už dávnejšie vyhlásil, že nielen zamestnanci DPMK si zaslúžia vyššie platy.

Forenzný tím

Na to, aby mesto mohlo splniť budúce požiadavky, začal v mestskom podniku pracovať tzv. forenzný tím, ktorý bude hľadať v minulosti všetky krivdy, ktoré súvisia s obstarávaním verejného majetku v rámci DPMK. „Domnievame sa, že došlo k praktikám, ktoré treba posúdiť, zaudítovať a doriešiť,“ uviedol primátor.

Ak by sa zvýšilo cestovné, ľudia by mohli na hromadnú dopravu zanevrieť.  Foto: Veronika Janušková
Ak by sa zvýšilo cestovné, ľudia by mohli na hromadnú dopravu zanevrieť. Foto: Veronika Janušková

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac

Chcú zvýšenie o 10 percent

Odborári aj zamestnanci požadujú navýšenie mzdových prostriedkov o šesť percent a následne niekedy v septembri o štyri percentá. „Pre DPMK je to suma v hodnote niečo cez dva milióny eur. Historicky dopravný podnik dostával okolo 16 miliónov, minulého roku to už bolo 18 a tohto roku dostanú 21 miliónov, čo som vyrokoval v rámci rozpočtu,“ spresnil Polaček. 

Ďalšie milióny nemáme

Podľa jeho názoru je DPMK vo vážnej kríze, o ktorej bude neskôr informovať. „V súčasnosti čakám na výsledky auditu, aby sme mali relevantné a overené hodnoty. Ak by sme k tohtoročným 21 miliónom mali pridať ešte ďalšie dva, je to neúnosné ako pre DPMK. Mesto Košice ich v tomto roku v rozpočte určite nemá. Ako som už informoval na mestskom zastupiteľstve, je ohrozená aj cena za cestovné,“ uzavrel Polaček, ktorý si myslí, že je to citlivá záležitosť aj pre občanov aj DPMK. 

Dopravný podnik mesta Košice je naďalej v štrajkovej pohotovosti

Viac k téme

13.03.19
Dopravný podnik mesta Košice je naďalej v štrajkovej pohotovosti

reklamná správa

Vodári si zaslúžia naše poďakovanie

Časy koronakrízy priniesli aj nové typy hrdinov, ku ktorým bezpochyby patria i vodári.

Zistite viac


 

Čítajte viac: strajk DPMK

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím