27.10.16

Študenti idú učiť o extrémizme

Vysokoškoláci budú počas nasledujúcich piatich týždňov šíriť medzi mladými osvetu o tom, čo je extrémizmus a ako ho rozlíšiť v médiách. Priviedol ich ku tomu žalostný stav vedomostí dnešných maturantov.

K myšlienke spojiť sa a začať šíriť osvetu v tejto oblasti priviedol deviatich študentov tretieho až piateho ročníka anglistiky a amerikanistiky na Univerzite P. J. Šafárika nepriaznivý výsledok ankety medzi maturantmi. Tú vytvorili po ponuke z americkej ambasády v rámci programu Challenging Extremism. „Pýtali sme sa, čo je extrémizmus a vyšlo z toho, že nie sú veľmi informovaní,“ povedala vedúca projektu Veronika Gacíková. Viac ako 200 anketových dotazníkov zbierali na internete, ale aj na viacerých košických gymnáziách.

Rozhodli sa preto rozbehnúť kampaň s názvom Mysli za seba. „Cieľom je podporiť kritické myslenie čo sa týka médií a hoax správ, ktoré podporujú extrémistické zmýšľanie a nenávisť,“ priblížila Gacíková. Projekt realizujú od včera a až do 6. decembra budú v rámci neho prednášať na školách, distribuovať rôzne letáky a šíriť po internete dokumenty a články. Súčasťou rozpočtu 2400 dolárov, ktoré im poskytlo americké ministerstvo zahraničia, je aj časť vo forme predplatenej reklamy na Facebooku. Tá má pomôcť efektívnejšie šíriť informácie počas kampane.  

Ilustačné foto: shutterstock

Šulc
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím