18.05.18

Štvorylku tancovalo na Hlavnej vyše štyritisíc mladých

Viac obrázkov foto: Veronika Janušková

Hlavná ulica od súsošia Immaculata smerom k niekdajšiemu Tescu sa dnes napoludnie zmenila na jeden veľký tanečný parket. Štvrorylku tam tancovali tisícky žiakov a študentov košických škôl.

Košice sa totiž opäť zapojili do  jedinečného medzinárodného projektu s názvom European Quadrille Dance Festival, v ktorom naraz tancujú tento kultivovaný tanec v desiatkach miest sveta. V rámci už 10. ročníka festivalu boli podľa slov organizátora Milana Plačka z tanečného klubu Meteor Košice Košice opäť najúspešnejším mestom v Európe. "Dnes sme zaznamenali 4128 účastníkov," oznámil po skončení tanca M. Plačko. 

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac

Rekord však prekonaný nebol. V roku 2012 totiž tancovalo naraz 7948 účastníkov. Úctyhodné je však ďalšie číslo, ktoré Plačko oznámil. Počas doterajších ročníkov zaznamenali spolu až 58 988 účastníkov.

Ako dnes mladí Košičania štvorylku tancovali sa pozrite v priloženej fotogalérii.

foto: Veronika Janušková

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím