23.11.16

Súkromná „guláš párty“ na ihrisku

Kým aktivistom, ktorí bojujú za zachovanie skateparku na Ťahanovciach a výmenu jeho správcu, vrátili petíciu s 1 200 podpismi, na dnešnom multifunkčnom ihrisku si správca za mesačnú odmenu 660 eur veselo pofajčieva a varí guláš.

Na podozrivú akciu v priestoroch bývalého skateparku na Ťahanovciach nás upozornili aktivisti. Súkromná „guláš párty“ sa tu konala minulý piatok. Podľa Nadeždy Černej, prednostky miestneho úradu, je však všetko v poriadku. „Žiadali nás o súkromnú akciu, basketbalový turnaj starších pánov. Keďže išlo o športové podujatie, priestor bol poskytnutý bezplatne,“ tvrdí Černá. Podľa nej to už nie je skatepark, ale multifunkčné ihrisko. Skateboarding ako šport je podľa nej totiž na ústupe.

Kým si súkromní hostia na ihrisku varia guláš, správca si pofajčieva, skateri bojujú o svoj park.
Kým si súkromní hostia na ihrisku varia guláš, správca si pofajčieva, skateri bojujú o svoj park. / Foto: an

„V minulosti sme sa nestretli s organizovaním „guláš párty“ v skateparku, no často sa nám stávalo, že bol zatvorený, aj keď už mal byť dávno otvorený podľa otváracích hodín. Fajčenie je v areáli tiež zakázané,“ hovorí aktivista za zachovanie skateparku Juraj Tury. Podľa Černej majú ale starší páni fajčenie na určených miestach povolené. Otázne je však kde, pretože podľa fotografií, ktoré máme k dispozícii, fajčil správca priestoru Stanislav Zeleňák tak pri budove, ako aj na športovej ploche.  

Práve osoba Zeleňáka je podľa skaterov problém, na čo sa viackrát sťažovali aj miestnemu úradu. Zeleňák za niekoľko hodín denne dostáva od mestskej časti približne 660 eur. 

Foto: an

Čítajte viac: tahanovce skatepark

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím