09.11.18

Súkromné statusy kandidátov neporušujú moratórium

ilustračné foto: archív KD

Kandidáti na post starostov a poslancov zverejnili ešte aj dnes, v čase moratória, na sociálnych sieťach statusy o podpore vlastnej alebo odkazovali na niektorých kandidátov. Jeden z nich zverejnil video o svojej činnosti, ďalší uviedol mená ľudí, ktorých bude voliť aj s odkazom na ich súkromnú schránku.

Podobným podnetom sa zaoberala Štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán, ktorá prerokovala žiadosť občana o usmernenie k vedeniu volebnej kampane na internete. Konštatovala, že zákaz zverejňovania internetového obsahu týkajúceho sa propagácie kandidátov a politických strán po skončení volebnej kampane sa vzťahuje na všetky druhy informácií a služieb, za ktoré sa obvykle platí úhrada, napríklad  reklamné bannery, direct mail, sponzorované príspevky na sociálnych sieťach a podobne.

reklamná správa

„Z uvedeného vyplýva, že uverejňovanie príspevkov (statusov) prostredníctvom sociálnych sietí sa nepovažuje za vedenie volebnej kampane, pokiaľ sa za obdobné príspevky obvykle neplatí úhrada,“ uviedla v uznesení štátna komisia.

(HKL)

Čítajte viac: volby

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím