20.03.20

Termíny na podanie prihlášok sa posúvajú

foto: Veronika Janušková

Kvôli pandémii koronavírusu vysoké školy posúvajú termíny na zaslanie prihlášok na vysokoškolské štúdium.

Univerzita Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach preferuje prijímanie prihlášok na štúdium elektronickou formou. „Naša univerzita predlžuje  termín podávania prihlášok do 30. apríla 2020. Uvedené sa nevzťahuje na Lekársku fakultu UPJŠ, ktorá prijímanie prihlášok ukončila už vo februári,“ informoval hovorca UPJŠ Tomáš Zavatčan. Ak by došlo k zmene termínov ústnych maturitných skúšok, UPJŠ adekvátne prispôsobí harmonogram prijímacieho konania.

„Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie (UVLF) v Košiciach v súvislosti so šírením koronavírusu predĺžila termín podania prihlášok do 31. marca 2020,“ povedala Zuzana Bobriková, hovorkyňa UVLF, podľa ktorej rozhodnutia o posunoch ďalších termínov súvisiacich so štúdiom prijme univerzita v závislosti od nariadení ústredného krízového štábu, ktoré sa očakávajú v budúcom týždni.

Technická univerzita a Vysoká škola bezpečnostného manažérstva nám do našej uzávierky termíny na podávanie prihlášok neposlali.

reklamná správa

NAJLEPŠIE SUSHI V KOŠICIACH!

Objednajte si skvelé sushi, rameny, čerstvé cestoviny, pikantné curry a pochutnajte si s KOSHI SUSHI

Zistite viac

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím