08.06.17

„Terorista" proti protestujúcim

Foto: Veronika Janušková

Osobné terénne auto zaskočilo ľudí v pešej zóne na Hlavnej ulici tesne pred začiatkom pondelňajšieho Pochodu proti korupcii. Smerovalo od Immaculaty k Tescu, kde sa zhromažďovali protestujúci. V meste pritom bolo množstvo štátnych i mestských policajtov. 

Hlavná ulica je pešia zóna, navyše, bolo tam nahlásené podujatie. V čase, keď sú takmer na dennom poriadku správy o teroristických útokoch, sa ľudia nad takouto benevolenciou policajtov na sociálnych sieťach čudovali. 

„Auto mierilo smerom k protestujúcim. Jeden občan sa postavil proti vozidlu a vodiča donútil obrátiť a vrátiť sa, odkiaľ prišiel,“ informoval jeden zo svedkov na sociálnej sieti. Reakciou neďaleko stojacich mestských policajtov pri Františkánskej ulici malo byť iba mlčanie.

„Príslušníci zaznamenali pohyb tohto vozidla po pešej zóne. Vozidlo bolo zaparkované vo dvore, kde je vstup len z Hlavnej ulice, ešte pred opatreniami a z miesta nemalo inú možnosť odísť ako po Hlavnej ulici. Vodiča riešila mestská polícia,“ informoval policajný hovorca Alexander Szabó.

Mestskí policajti sú o pondelkovom prípade informovaní, no vo svojom vyhlásení zdôrazňujú, že v deň konania protestu platil pre vjazd vozidiel na Hlavnú ulicu rovnaký režim ako po iné pracovné dni.

„Vjazd vozidiel do pešej zóny povoľuje buď priamo dopravné značenie alebo VZN mesta, ktoré upravuje aj režim užívania historickej časti mesta Košice. Z toho teda vyplýva, že nie všetky vozidlá majú vjazd do pešej zóny zakázaný,“ uvádza mestská polícia. Príslušníci preto nie sú povinní zastaviť každé vozidlo prechádzajúce pešou zónou, obzvlášť nie, ak plnia špeciálne úlohy. 

Mestská polícia prípad zaevidovala už v pondelok, a odvtedy sa ním intenzívne zaoberá. Objasňuje ho ako podozrenie na priestupok proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky.

Róbert Hakl

Foto: al

Hakl
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1998. Pôsobil vo viacerých redakciách, napríklad v Košickom večerníku, Košickom denníku a v celoslovenskom denníku Nový Čas. V redakcii KOŠICE:DNES sa zaoberá komunálnou politikou. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím