20.07.17

Tibor Apa Egry v politike na staré kolená

foto: Veronika Janušková

Známy spíker a dídžej Tibor Apa Egry sa rozhodol na staré kolená vstúpiť do politickej strany. Aj keď ho všetci poznajú ako zabávača, k športu má blízko a rád by bol, ak by v Košiciach bolo opäť futbalové derby. Vyjadril sa aj k prehrešku predsedu strany Igora Sidora.

Tibor Apa Egry doteraz nikdy v žiadnej politickej strane nebol, v šesťdesiatke sa rozhodol pre Šport do Košíc a na Východ. „Ponuka prišla nezáväzne. Podporoval som ich občiansku iniciatívu, na viacerých podujatiach som tri roky pôsobil ako moderátor. Sme politicko-nepolitická strana, otvorená pre všetkých,“ konštatoval T. Egry, ktorý chce pôsobiť v kultúrnej sfére, ďalej moderovať akcie a podieľať sa na straníckom živote aj marketingovo a manažérsky. Prízvukuje, že nevstúpil z nejakých zištných dôvodov, no je Košičan a lokálpatriot a chce preto mestu pomôcť.

Tibor Apa Egry nie je len známym zabávačom, má aj iné plány. foto: Veronika Janušková
Tibor Apa Egry nie je len známym zabávačom, má aj iné plány. foto: Veronika Janušková

Bývalý futbalista

„Ja som futbalista. V Lokomotíve Košice som pôsobil dvanásť rokov, dokonca som bol v jednom mužstve aj so županom Zdenkom Trebuľom. Pamätám si aj na úžasné derby s VSS, na všetkých mojich kamarátov,“ prezradil T. Egry, ktorého mrzí, že VSS nepožiadali o licenciu. „Práve sme vtedy mali ustanovujúci kongres, keď sme sa to dozvedeli. Ale treba si povedať narovinu, je to chyba aj nás, občanov, podnikateľov, ako aj vedenia mesta, že sme neurobili všetko pre to, aby sa to nestalo,“ doplnil T. Egry, ktorého tešia aspoň úspechy jeho priateľov, ktorí držia „nad vodou“ vodné pólo alebo mužský aj ženský basketbal. „Takýchto ľudí treba viac. Ak dáme sily dokopy, nie je možné, aby mesto nášho formátu nemalo prvoligový futbal,“ dodal známy dídžej. 

Prešľap predsedu

Vyjadril sa aj k nepríjemnej záležitosti predsedu strany a bývalého mestského poslanca Igora Sidora, ktorého zastavili cestou do nemocnice policajti a nafúkal. „Je to nepríjemná situácia. Vysvetlil nám to, my sme ho podporili. Verím, že sa to urovná a bude to v poriadku, aj keď určitý trest príde. Práca ale ide ďalej, nemôžeme zastať,“ vyjadril svoje stanovisko T. Egry.

Prípad vyšetrujú
Igor Sidor sa vzdal mandátu poslanca a prípad stále vyšetruje polícia. „Vyšetrovateľ realizuje v rámci prípravného konania všetky procesné úkony s cieľom zistenia skutkového stavu veci. Koniec vyšetrovania nie je možné k dnešnému dňu stanoviť,“ informoval zastupujúci hovorca Krajskej prokuratúry v Košiciach Branislav Bujňák.

 

Čítajte viac: politika

Hakl
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1998. Pôsobil vo viacerých redakciách, napríklad v Košickom večerníku, Košickom denníku a v celoslovenskom denníku Nový Čas. V redakcii KOŠICE:DNES sa zaoberá komunálnou politikou. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím