05.09.16

Tip od čitateľa: Kostol Ducha Svätého dostane novú fasádu

DNES
Zdieľať:
Od polovice augusta prebieha na špitálskom kostole na Južnej triede rekonštrukcia čelnej steny veže. Tá by mala byť ukončená do konca roka. Oprava kostola už bola nevyhnutná, keďže omietka padala na chodník. „Ak to finančné prostriedky dovolia, chceli by sme opraviť aj bočné steny veže z dvorovej časti, ktoré sú v podobnom stave,“ vyjadril sa Miroslav Gira, farár z farnosti Kráľovnej pokoja. Keďže ide o národnú kultúrnu pamiatku, práce realizuje zhotoviteľ, ktorý má oprávnenie na vykonávanie reštaurátorských prác.  

Rekonštruujú z vlastného

Okolo 30 000 eur na rekonštrukciu investuje farnosť z vlastných prostriedkov, milodary poskytli veriaci. Počas opráv vonkajšieho plášťa budovy prebiehajú bohoslužby bez obmedzení podľa programu. Prvá etapa rekonštrukcie fasády by mala skončiť do konca novembra.  

Máte tipy, námety alebo pripomienky pre košice:dnes? Privítame každý, aj anonymný podnet. Každý zverejnený tip odmeníme sumou 10 EUR. Viac tu.

    Monika Kacejová Foto: Štefan Čaplovič    

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím