13.09.17

Tomu sa hovorí úlovok!

foto: mm

V ostatných dňoch sa z lesov v okolí Košíc vracia čoraz viac sklamaných hubárov. „Nerastú ani divé a to už je čo povedať. Na také sucho sa už dávno nepamätám," povedal nám Milan Matejovský, ktorý hubárči už desiatky rokov.

Manželia Miczákovci aj pri tej mizérii nazbierali v pondelok v lese pri Lemešanoch za necelé dve hodiny 50 kusov utešené červenáky! Na toto miesto chodia pravidelne už niekoľko rokov. „Minulý rok sme ich nazbierali na jednom mieste 449, čo je náš rekord. Vtedy ale bolo ideálne počasie," povedal nám Pavol Miczák. Červenáky najradšej  pripravujú s hovädzím mäsom. "Je to ozajstná pochúťka.," dodáva. 

Mária Miczákova s krásnymi červenákmi. foto: archív mm
Mária Miczákova s krásnymi červenákmi. foto: archív mm

Na huby sa vyberú za každého počasia, aj preto vedia kedy a kde je ich najlepšie hľadať. „Na hríby sa teraz oplatí vybrať do oblasti Tatier, to už je ale zložitejšie."

Miczákove slová potvrdila aj naša návšteva na Dominikánskom námestí. Hríby, ktoré mal na stole iba jediný predajca, našiel v lese pri Sobranciach. Momentálne rastú aj v okolí Uble pri slovensko-ukrajinskej hranici. V ponuke boli i bedle, ktoré sú ideálne na vyprážanie. Predpoveď počasia na nasledujúce dni s minimálnymi zrážkami neveští pre hubárov nič dobré a na sušené hríby do kapustnice je predsa len ešte dosť času.

Čítajte viac: hobby hubari

Bodnár
Zdieľať článok:

Začínal ako televízny športový redaktor v roku 1996. Momentálne pôsobí ako redaktor spravodajstva televízie KOŠICE:DNES, zároveň aj moderátor či komentátor priamych prenosov.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím