06.11.18

Tragédia! Chodec prišiel o život pri zrážke s autom

ilustračné foto: Veronika Janušková

 AKTUALIZOVANÉ 

Po zrážke s autom zahynul v pondelok (5. 11.) v Košiciach na Herlianskej ceste 22-ročný chodec. K tragédii došlo krátko po 16.30 hod., keď mladík bez reflexných prvkov prebiehal cez cestu pri miestnom autobazári. Zrazilo ho auto zn. Škoda Octavia, s ktorým vodič (63) smeroval do mesta.

Informovala o tom v utorok polícia. „Chodec pri zrážke utrpel zranenia nezlučiteľné so životom. Požitie alkoholických nápojov u vodiča zistené nebolo, u nebohého chodca bude požitie alkoholu zisťované pri pitve,“ uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.    

Presná príčina vzniku dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestná doprava. V tejto súvislosti vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Podľa doterajších zistení mladík aj pred niekoľkými dňami na tom istom úseku prebehoval cez vozovku, pričom dostal za porušenie povinností chodca blokovú pokutu. Polícia upozorňuje na časté prípady, keď sa chodci po ceste pohybujú nesprávnym spôsobom a navyše bez akéhokoľvek reflexného označenia. V tomto roku ide na území Košického kraja o desiatu dopravnú nehodu s úmrtím chodca.

reklamná správa

ŠKODA Scala už v predaji!

Objednajte sa na testovaciu jazdu na vozidle ŠKODA Scala v Moris Slovakia na Alejovej 4 v Košiciach.

Zistite viac
 

(TASR, JH)

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím