21.10.19

Tragická nedeľa na cestách Košického kraja. Vyhasli dva ľudské životy

foto: KR PZ Košice

V nedeľu (20. 10.) došlo na cestách Košického kraja k dvom tragickým dopravným nehodám, pri ktorých prišli o život dve osoby.

Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach Jana Mésarová, v okrese Gelnica v nedeľu popoludní vyhasol život 47-ročného motocyklistu z Košíc, ktorý podľa doterajších zistení viedol motocykel po ceste II/546 v smere jazdy od obce Hnilčík smerom na obec Nálepkovo. 

„V časti obce Čierna Hora začal predchádzať pred ním idúcu kolónu motocyklistov v smere jeho jazdy. Prvý motocyklista z okresu Prešov v tejto kolóne zašiel s motocyklom vpravo na riadne vyznačenú zastávku autobusu, kde sa chcel so svojím motocyklom otočiť cez plnú čiaru späť na obec Hnilčík. Medzi oboma motocyklami došlo k stretu v protismernej časti cesty, kde vodič motocykla značky Kawasaki čelne narazil do boku motocykla značky Harley Davidson. Žiaľ, vodič motocykla značky Kawasaki zraneniam na mieste nehody podľahol. Druhý vodič motocykla bol s ťažkými zraneniami transportovaný leteckou záchrannou službou do košickej nemocnice. To, či pri tejto dopravnej nehode u vodičov asistoval alkohol polícia zisťuje,“ vysvetlila hovorkyňa.

Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia v súbehu s prečinom ublíženia na zdraví. Presná príčina vzniku dopravnej nehody, miera zavinenia jednotlivých účastníkov a bližšie okolnosti sú predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestnej dopravy.

reklamná správa

Chodec zrážku s autom neprežil 

V nedeľu krátko pred polnocou v obci Poproč v okrese Košice okolie prišiel o život chodec, ktorý neprežil zrážku s autom.  

„Podľa doterajších zistení 21-ročný vodič z uvedenej obce viedol vozidlo po miestnej komunikácii s klesaním po Lesnej ulici v smere od križovatky s Brezovou ulicou ku križovatke s Kostolnou ulicou, kde mimo priechodu pre chodcov zrazil 67-ročného chodca, ktorý mal ležať na ceste, bez reflexných prvkov. Chodec pri dopravnej nehode utrpel zranenia, ktorým, žiaľ, na mieste podľahol. Požitie alkoholu u vodiča zistené nebolo. To, či u chodca asistoval alkohol polícia zisťuje,“ dodala hovorkyňa.

Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Bližšie okolnosti, presná príčina vzniku dopravnej nehody, sú predmetom vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestnej dopravy.

reklamná správa

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím