19.08.20

Tragická nehoda na Slovensku. Pri čelnej zrážke áut zahynulo päť ľudí, z toho štyri deti

Foto: FB Polícia SR - Žilinský kraj

AKTUALIZOVANÉ 16:53 hod. 

Pri zrážke dvoch dodávok Volkswagen (VW) Transporter na ceste II/584 v katastri Liptovského Trnovca v okrese Liptovský Mikuláš zahynuli v stredu štyri deti a jedna dospelá osoba. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Jana Balogová.

Doplnila, že v dodávke VW Transporter so slovenským evidenčným číslom sa viezlo deväť osôb, z toho päť detí a v dodávke VW Transporter s nemeckým evidenčným číslom sa viezli tri osoby.

„Pri zrážke odhodilo slovenskú dodávku mimo vozovku. Pri nehode utrpeli štyri deti vo veku od šesť do 11 rokov a jedna dospelá osoba vo veku 43 rokov zranenia, ktorým na mieste nehody podľahli. Cestujúci v nemeckej dodávke vyviazli predbežne s ľahkými zraneniami,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa.

reklamná správa

V Košiciach teraz s bonusom až do 27%!

Pozrite si špeciálnu ponuku skladových vozidiel Audi v Moris Slovakia.

Zistite viac

Stredne ťažké a ľahšie poranenia 

„Ďalších štyroch účastníkov kolízie previezli do nemocníc v Ružomberku a v Liptovskom Mikuláši. Počas transportu boli pri vedomí, utrpeli najmä stredne ťažké a ľahšie poranenia,“ doplnila hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR Alena Krčová.

Biela dodávka z východného Slovenska: 9 osôb - 5 detí (4 zahynuli) a 4 dospelí (1 zahynul, 2 ťažko zranení, vodič takmer bez zranení). 

Tmavá dodávka (nemecké EČV): 3 osoby - 1 dieťa a 2 dospelí (všetci s ľahkými zraneniami).

Ako ďalej informuje Polícia Slovenskej republiky aj na sociálnej sieti, najmladšia obeť nehody mala šesť rokov. O život prišli jedno 10-ročné a dve 11-ročné deti. 

Polícia zvrejnila na sociálnej sieti aj video, v ktorom zástupca riaditeľa Polícia SR - Žilinský kraj plk. Peter Sivoň, vyzýva vodičov na opatrnosť. Pozrieť si ho môžete TU

AKTUALIZÁCIA TRAGICKEJ UDALOSTI Obete nehody: 11, 11, 10, 6 a 43 (chlapci a muž) Biela dodávka z východného...

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Streda 19. augusta 2020

 

Uzavretá cesta 

Podľa Zuzany Farkasovej z Prezídia Hasičského a záchranného zboru zasahovali pri nehode hasiči z Liptovského Mikuláša. „Na mieste zasahovalo viacero sanitiek ZZS a záchranársky vrtuľník. Hasiči asistovali pri poskytovaní prvej pomoci a vykonávali na havarovaných vozidlách protipožiarne opatrenia,“ uviedla Farkasová.

Ako informuje Prezídium Hasičského a záchranného zboru aj na sociálenj sieti, cesta je uzavretá v oboch smeroch.

AKTUALIZÁCIA, 11.20 hod. Pri tragickej dopravnej nehode zahynuli 4 deti a 1 dospelá osoba ❗️🚨 V súvislosti s tragickou...

Uverejnil používateľ Prezídium Hasičského a záchranného zboru Streda 19. augusta 2020


Foto: HaZZ/ FB Polícia Slovenskej republiky

Zaujalo vás niečo vo vašom okolí? Napíšte nám na tipy@kosicednes.sk

 

reklamná správa

Absolventi v praxi

Prví úspešní absolventi odboru technik vodár vodohospodár doplnili rady vodárov.

Zistite viac

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím