06.10.19

Tragická nehoda neďaleko Košíc. Pri čelnej zrážke zomrela žena

Foto: FB Polícia SR - Košický kraj

K dopravnej nehodu došlo v sobototu, krátko pred 9.45 hod. v katastri obce Košické Oľšany (okr. Košice okolie). Podľa polície sa pod tragédiu mohli podpísať aj nepriaznivé poveternostné podmienky, precenenie vlastných schopností či neprispôsobenie jazdy.

Ako ozrejmila košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, k dopravnej nehode došlo pri predbiehaní. 

Dostala šmyk 

„Podľa doterajších zistení s osobným motorovým vozidlom zn. Fiat Punto smerovala 36-ročná vodička z okresu Košice okolie po rovnom úseku cesty od Bidoviec do obce Košické Oľšany, avšak v čase, keď predchádzala iné, pred ňou jazdiace vozidlo, dostala s autom na mokrej vozovke šmyk, v dôsledku čoho prešla do protismeru, kde sa zrazila s proti idúcim vozidlom zn. Nissan Qashqai, ktoré viedol 38-ročný Bratislavčan,“ ozrejmila Ivanová.

Vodička Fiatu Punto bola po dopravnej nehode na mieste ošetrená privolanou RZP, prevoz do nemocnice podľa hovorkyne odmietla, neskôr však lekárske ošetrenie sama vyhľadala a podľa predbežného vyjadrenia lekárov utrpela ľahké zranenia.

„Jej 64-ročná spolujazdkyňa, sediaca na sedadle spolujazdca, bola prevezená do košickej nemocnice, kde sa podrobila operácii, žiaľ, aj napriek snahe lekárov svoj boj o život v sobotu krátko po 16. hodine prehrala,“ uviedla Ivanová. 

Foto: FB Polícia SR - Košický kraj
Foto: FB Polícia SR - Košický kraj

reklamná správa

AUTOVALAS - DOBRÁ VOĽBA!

AUTOVALAS - Tvoja KIA v Košiciach ponúka modely SUV plné luxusu a priestoru.

Zistite viac

Pri nehode aj detí, našťastie bez zranení 

Vodič druhého vozidla sa nezranil. V aute však okrem manželky, ktorá sa zranila ľahko, viezol na zadných sedadlách, v detských autosedačkách sediace 2 maloleté deti ( vo veku 4 a 1 rok).

„Našťastie, tie boli iba jednorazovo ošetrené na mieste. Vykonanou dychovou skúškou nebolo u vodičov zistené požitie alkoholických nápojov. Vodičke Fiatu Punto bol na mieste zadržaný vodičský preukaz. Počas dokumentovania dopravnej nehody, na ktorom bol prítomný aj znalec z odboru cestná doprava, bola premávka v tomto úseku riadená dopravnými policajtmi,“ uzavrela Ivanová. 

Foto: FB Polícia SR - Košický kraj
Foto: FB Polícia SR - Košický kraj

 Predbežná celková škoda bola vyčíslená na 6 500 eur.

Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Všetky bližšie okolnosti tejto tragickej dopravnej nehody, presná príčina, ale i miera zavinenia jej účastníkov sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Polícia upozorňuje!

Náhle zmeny poveternostných podmienok sa podpisujú aj pod dopravnú situáciu na cestách Košického kraja. Je preto nevyhnutná zvýšená opatrnosť.

„Častými príčinami vzniku dopravných nehôd je mnohokrát aj skutočnosť, že vodiči  nie vždy adekvátne reagujú najmä na zhoršenú viditeľnosť a mokré vozovky, zle odhadnú vzdialenosť medzi vozidlami, niektorí precenia svoje schopnosti a aj v miernych zákrutách dostatočne neprispôsobia rýchlosť svojim schopnostiam a stavu vozovky. Opatrnou a zodpovednejšou jazdou vodičov sa v mnohých prípadoch dá predísť tragédiám a kolíziám na jesenných cestách,“ apeluje na vodičov polícia. 

reklamná správa

OC Galéria oslavuje narodeniny, vy vyhrávate!

Vyhrajte úplne novú Škodu Scala

Zistite viac

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím