28.08.18

Tribúnu v Jazdeckom areáli UVLF zrekonštruovali dobrovoľníci

foto: www.uvm.sk

Východná tribúna Jazdeckého areálu Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie (UVLF) v Košiciach prešla rekonštrukciou. Ako povedala rektorka UVLF Jana Mojžišová, dôvodom obnovy bol jej dezolátny stav. Na obnove tribúny sa podieľalo spolu asi 130 dobrovoľníkov.

„Rekonštrukciu sme začali v mesiacoch jún a júl, zrealizovalo sa šesť dobrovoľníckych akcií,“ uviedla rektorka s tým, že obnova tribúny prebiehala spočiatku počas sobôt, neskôr aj v popoludňajších hodinách počas pracovných dní. Náklady na rekonštrukciu predstavovali sumu 4-tisíc eur.

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac

Tribúna vyžaduje ďalšie opravy

„Potrebovali sme zabezpečiť predovšetkým materiál, ako aj osobné ochranné pomôcky. Nakupovali sme farby, špachtle a kefy na šmirgľovanie. Našu univerzitu to stálo 3 800 eur, Dobrovoľnícke centrum Košíc prispelo čiastkou približne 200 eur,“ dodala Mojžišová s tým, že UVLF získala drevo od Mestských lesov, a. s., Košice.

Ako ďalej rektorka uviedla, cieľom rekonštrukcie bolo obnoviť účel využitia oceľovej tribúny a tým aj skultúrniť priestory Jazdeckého areálu UVLF. Tribúna je využívaná najmä počas pretekov v parkúrovom skákaní, ktoré sa uskutočňujú v mesiacoch máj, jún, august a september. V tomto roku sa v jazdeckom areáli uskutočnili aj Majstrovstvá Slovenska v parkúrovom skákaní detí a juniorov.

„Ročne sa na tribúne vystrieda viac ako 5-tisíc návštevníkov. Budeme pokračovať s rekonštrukciou ďalšej tribúny, ktorá si to takisto vyžaduje,“ dodala Mojžišová. Ako povedala, verí, že sa ju podarí dokončiť v priebehu jesene.

Foto: www.uvm.sk

(TASR, PS)

reklamná správa

Zdravie a bezpečnosť sú prioritou

VVS, a.s. zodpovedne pristupuje k zabezpečovaniu bezpečnosti svojich zamestnancov aj odberateľov.

Zistite viac

Čítajte viac: rekonstrukcia uvlf

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím