17.10.20

Ultras fanúšikovia protestovali pred Úradom vlády, policajti použili aj slzný plyn

zdroj: TASR

 AKTUALIZOVANÉ 

Ultras fanúšikovia protestovali v sobotu (17. 10.) pred Úradom vlády SR. Žiadali odstúpenie premiéra Igora Matoviča (OĽANO). Nesúhlasili ani s opatreniami proti šíreniu nového koronavírusu. Zišlo sa ich niekoľko stoviek. Zasiahla proti nim polícia, ktorá použila slzný plyn a vodné delá.

Počas zhromaždenia protestujúci hádzali za bránu úradu vlády zapálené svetlice. Na adresu premiéra vykrikovali vulgarizmy a kopali do brány.

Polícia následne proti fanúšikom vytvorila koridor pred bránou a múrmi úradu. Voči niektorým demonštrantom použila aj slzný plyn či vodné delá.

Policajti v súvislosti so sobotným zhromaždením fanúšikov v hlavnom meste pripravili bezpečnostné opatrenia.

S občanmi na zhromaždení komunikovali policajti Antikonfliktného tímu Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave.


Zadržali niekoľko osôb

Polícia počas sobotného protestu zadržala niekoľko osôb. Viac informácií poskytne, keď to situácia dovolí. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

„Dnešné neohlásené zhromaždenie sa v priebehu pár minút zmenilo na zhluk agresívnych ultrapravicových radikálov v niektorých prípadoch i pod vplyvom alkoholu,“ priblížilo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave na sociálnej sieti.

Ako dodalo, zúčastnené osoby aj napriek opakovaným výzvam polície použili zápalnú pyrotechniku, ktorou sa navzájom zranili, keď jeden z prítomných ju vhodil medzi zhromaždených.

Obyvatelia centra Bratislavy a náhodní okoloidúci sa obrátili so žiadosťou o pomoc na policajný zbor.

„Viaceré protiprávne konania zúčastnených osôb prerušila poriadková jednotka, ktorá vytvorila kordón na prehradenie priestoru. Keďže útočníci od tohto konania opakovane neupustili, poriadková jednotka použila donucovacie prostriedky, a to slzotvorný plyn a špeciálnu vodnú striekačku na obnovenie verejného poriadku,“ doplnila polícia.

Dodala, že na mieste bolo zranených viacero osôb, medzi nimi aj príslušníci policajného zboru.

Neohlásené zhromaždenie sa konalo v čase núdzového stavu, kedy je platný zákaz zhromažďovania sa osôb v skupinách viac ako šesť ľudí.

„Z miesta zhromaždenia ultrapravicových radikálov sa stalo bezpečnostné riziko,“ uzavrela polícia.

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac

Zranené osoby

Ako informovala hovorkyňa Operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR Alena Krčová, záchranári počas protestu fanúšikov ošetrili dve osoby. Išlo o muža a ženu.

„Ženu údajne zasiahla letiaca dlažobná kocka do hlavy, muž mal otvorenú tržnú ranu na ruke,“ priblížila Krčová.

Záchranári ich po ošetrení previezli do nemocnice. Počas prevozu boli pri vedomí a v stabilizovanom stave. 

reklamná správa

Zdravie a bezpečnosť sú prioritou

VVS, a.s. zodpovedne pristupuje k zabezpečovaniu bezpečnosti svojich zamestnancov aj odberateľov.

Zistite viac

Pokračovanie článku je na ďalšej strane. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím