13.01.18

Umelci z Techniky otvorili dvere dokorán

Foto: Veronika Janušková

Výsledky snahy študentov Fakulty umení Technickej univerzity v Košiciach si mohol pozrieť každý, kto prišiel včera alebo dnes do budovy na Watsonovej uici, alebo v galérii v areáli univerzity. Vysokoškoláci a ich pedagógovia totiž pripravili deň otvorených dverí.

V rámci podujatia s názvom Zimný prieskum 2017/2018, ktoré je venované 20. výročiu fakulty, tak môže široká verejnosť vidieť práce študentov priamo v prostredí, kde vznikali, teda v školských ateliéroch. Budúci architekti, dizajnéri, či maliari vystavujú svoje diela, ktoré tvorili najrôznejšími technikami od klasickej maľby, či modelovania až využitie moderných médií, na Watsonovej ulici. Návštevníkom pri tom ani najmenej nevadili robotníci pracujúci na prístavbe budovy. Študenti zameraní na nové interaktívne umenie prezentovali svoje práce v galérii Campus uprostred univerzitného areálu.

"Sú to všetko semestrálne práce, ktoré vznikli na základe zadania študentov magisterského a bakalárskeho štúdia. Ročníkové práce, na ktoré majú študenti dva semestre, budú vystavené po skončení ročníka," hovorí pedagóg Fakulty umení TU Boris Vaitovič.

Okrem pohľadu na tvorivosť, invenciu a zápal budúcich umelcov mal ktokoľvek priamo na mieste možnosť dozvedieť sa od prítomných študentov a pedagógov niečo o možnostiach štúdia na spomínanej fakulte. Ďalšiu podobnú príležitosť bude mať verejnosť opäť na konci letného semestra.

Foto: Veronika Janušková, Ľubomír Ferko 

Ferko
Zdieľať článok:

Má viac ako 21-ročnú novinársku prax. Pracoval v denníku Korzo, Košickom večerníku, týždenníku Markíza, aj denníku Plus 1 deň. Od roku 2014 sa venuje košickým aktualitám a krimi správam ako redaktor KOŠICE:DNES.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím