12.07.18

Únik plynu vystrašil ľudí na Jantárovej

foto: Iveta Vaculová

 AKTUALIZOVANÉ 

Na Jantárovej ulici vystrašil tamojších obyvateľov vo štvrtok ráno uniknutý plyn. Na mieste zasahovali hasiči, policajti aj záchranka.

Majiteľ bytu na druhom poschodí, odkiaľ bolo plyn cítiť, odmietal vpustiť kohokoľvek dovnútra. Po aprílovom nešťastí, keď na Obchodnej ulici na Terase zničil výbuch plynu celý vchod, už dnes takýto únik v Košiciach nikto neberie na ľahkú váhu. Tomu zodpovedajú aj prijaté opatrenia.

Únik zo sporáka 

„Na základe oznámenia občana v súvislosti so spomínaným únikom plynu na Jantárovej ulici polícia začala trestné stíhanie pre všeobecné ohrozenia z nedbanlivosti. Za asistencie hasičov sme vykonali obhliadku miesta. Podľa zistení k úniku nedošlo z vedenia plynu, ale s najväčšou pravdepodobnosťou z koncového zariadenia, teda z plynového sporáka,“ informovala nás košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová. 

reklamná správa

Kombinácie chutí v jednej porcii!

Jedinečné Bento Boxy nájdete iba v Koshi Sushi na Dominikánskom námestí 9.

Zistite viac

Muž, ktorý nastupuje do auta záchranárov, najprv nechcel otvoriť ani policajtom. foto: Iveta Vaculová
Muž, ktorý nastupuje do auta záchranárov, najprv nechcel otvoriť ani policajtom. foto: Iveta Vaculová
Foto: Iveta Vaculová
foto: Iveta Vaculová

Obyvateľka: Čudný sused

„Plyn bolo cítiť až na štvrtom poschodí. Sused z bytu na druhom poschodí, kde bol zápach najsilnejší, nechcel otvoriť plynárom ani policajtom. Hovoril, že si len varí kávu. Je to čudák, už aj v minulosti mal psychické problémy,“ povedala jedna z obyvateliek bloku. 

Majiteľa bytu sa nakoniec podarilo presvedčiť, aby byt otvoril. Kým plynári vykonávali neodkladné opatrenia na odvrátenie nebezpečenstva explózie, muž bol v starostlivosti záchranárov.

Výbuch na Obchodnej za pol milióna eur

Viac k téme

16.04.18
Výbuch na Obchodnej za pol milióna eur

reklamná správa

Čítajte viac: policia

Ferko
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím