16.02.21

UNLP Košice dostala pokutu od ÚVO vo výške 23.100 eur

FOTO: Veronika Janušková

Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura (UNLP) Košice porušila zákon o verejnom obstarávaní v súvislosti s upratovacími a dezinfekčnými službami, dostala za to pokutu vo výške 23.100 eur. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) Janka Zvončeková.

reklamná správa

Svetové novinky v Koshi sushi!

Prinášame do Košíc svetové novinky ázijskej kuchyne v tej najvyššej kvalite. Sushi, poke, curry, ram

Zistite viac

UNLP vlani v apríli, ešte za bývalého vedenia, uzavrela zmluvu so spoločnosťou ČaSS, spol. s r. o., a to priamym rokovacím konaním.

Svoj postup podľa ÚVO odôvodňovala tým, že išlo o mimoriadnu situáciu - poskytovateľ uvedených služieb koncom roka 2019 doručil nemocnici výpoveď zo zmluvy, čím sa UNLP dostala do časovej tiesne. Vzhľadom na trojmesačnú výpovednú lehotu totiž nemohla dodržať časové limity pri iných súťažných postupoch verejného obstarávania. Situácia podľa ÚVO vznikla aj v dôsledku konania samotnej nemocnice.

reklamná správa

„Predmetná situácia nebola ani nezavinená verejným obstarávateľom a ani nebola nepredvídateľná,“ uviedla Zvončeková.

Keďže UNLP v priebehu konania vyjadrila súhlas so zisteniami a s pokutou, jej výška bola znížená na uvedenú sumu.

(TASR)

 

reklamná správa

 

Zaujalo vás niečo vo vašom okolí? Napíšte nám na tipy@kosicednes.sk

 

Čítajte viac: UNLP

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím