27.03.17

UNLP sťahuje ortopedické ambulancie do vynovených priestorov

Foto: Veronika Janušková

V košickej Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura (UNLP) dôjde začiatkom apríla k presťahovaniu dvoch ortopedických ambulancií pre dospelých a jednej pre deti do vynovených priestorov v Pavilóne zdravia v areáli na Rastislavovej ulici. Súčasťou sťahovania sú aj priestory denného stacionára pre podávanie infúzií pre ortopedických pacientov. Informovala o tom dnes hovorkyňa UNLP Ivana Stašková.
      
"Ku sťahovaniu pristúpila UNLP Košice najmä v záujme zvyšovania kvality zdravotnej starostlivosti. V doterajšom umiestnení, v pôvodných priestoroch v pavilóne II, ktorý bol postavený pred takmer 100 rokmi, už napriek dlhoročnej snahe o úpravu prostredia nebolo možné dosiahnuť podmienky zodpovedajúce dnešným potrebám," uviedla Stašková.
      
V nových podmienkach v Pavilóne zdravia dochádza podľa jej slov k sústredeniu starostlivosti o pacientov s ochorením pohybového aparátu. Ide o umiestnenie pracovísk ortopédie, ortopedickej protetiky, ako aj rehabilitácie, osteológie a reumatológie do jednej budovy. Umožní to nielen zlepšenie starostlivosti, ale aj zjednodušenie transportu pacientov, ktorých mobilita je často horšia. V nových podmienkach je podľa nemocnice plne bezbariérový prístup do všetkých priestorov, ktorý v pôvodnom umiestnení nebol plne technicky realizovateľný.
      
Sťahovanie bude prebiehať v dňoch 1. - 7. apríla. "V tomto období budú naše ambulancie zatvorené a budeme ošetrovať iba akútne stavy v osteologickej ambulancii v Pavilóne zdravia," doplnila Stašková.

 

(TASR)
Foto: Veronika Janušková

Čítajte viac: unlp

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím