28.03.18

Upravia ľavý breh Hornádu

foto: svp

Úsek rieky Hornád medzi cestným mostom a lávkou v mestskej časti Sídlisko Nad jazerom je chránený len z pravej strany toku. Vodohospodári teraz plánujú aj úpravu ľavého brehu.

„Navrhujeme vybudovať v tomto úseku ochrannú bariéru, ktorá by mala byť totožná s ochranným múrom na pravej strane toku,“ povedal Marián Bocák z referátu komunikácie Slovenského vodohospodárskeho podniku. Ako uviedol, v súčasnosti je vypracovaná projektová dokumentácia na vydanie územného rozhodnutia.

reklamná správa

„Následne podáme žiadosť o jeho vydanie. Stavba by mala byť financovaná z aktuálnej výzvy Operačný program Kvalita životného prostredia a mala by stáť dva milióny eur. Potrebujeme však pozemky majetkovo-právne vysporiadať. Stavebné povolenie by sme chceli získať na budúci rok,“ dodal Bocák.

Čítajte viac: hornad projekty

Vargová
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1994. Začala v Korze, pokračovala v Korzári a v auguste 2014 zakotvila v KOŠICE:DNES ako redaktorka spravodajstva a servisu.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím