26.01.19

Úspešná poľovačka na Sídlisku Ťahanovce

foto: archív mi

V sobotu boli v pohotovosti mestskí aj štátni policajti a zhruba 50 honcov a poľovníkov z poľovníckeho združenia Lovena. Od ôsmej hodiny tam totiž začala poľovačka na premnoženú diviačiu zver.

„Ráno sme sa stretli a na môj návrh sa začalo s honom od Magnezitárskej ulice. Hneď v tejto časti zareagovali na psy tri diviaky. Potom sme prešli smerom k Sadu mládeže, kde postupne poľovníci zastrelili najprv šesť a neskôr ďalej v lese ešte tri prasatá. Takže tento hon bol aj podľa poľovníkov veľmi úspešný, keďže bolo ulovených 12 kusov diviačej zveri,“ povedal o akcii starosta mestskej časti Miloš Ihnát.

reklamná správa

Dermacol NO NAME Acoustictour 2019 začína!

S turné prejde kapela 23 miest po celom Česko-Slovensku.

Zistite viac

Pomáhali aj policajti

Poľovníci sa hneď aj pochválili, že dostali aj samicu, ktorá bola vodkyňou stáda, ktorá prasiatka vodila aj ku kontajnerom. Nevedeli ju už dlhší čas dostať. „Celá akcia bola veľmi dobre pripravená. Chcem sa poďakovať aj mestskej a štátnej polícii, ktorí nám vyšli v ústrety a samozrejme aj poľovníckemu združeniu,“ nešetril chválou starosta, ktorý verí, že chvíľu bude od nich na sídlisku pokoj. „V každom prípade, ak niekto uvidí nejaké diviaky, mal by to okamžite hlásiť na mestský úrad. Máme povolenie na lov do konca februára a akciu nie je problém zopakovať.“

Poľovníci po úspešnom hone svoj úlovok takto vystavili v lese.  foto: archív mi
Poľovníci po úspešnom hone svoj úlovok takto vystavili v lese. foto: archív mi

Bude guláš?

Prasatá sú majetkom Loveny zo zákona a je na ich slobodnom rozhodnutí, či poskytne mäso aj mestskej časti. „Vyzval som jemne člena združenia, či by sme si z diviny nemohli urobiť na sídlisku poľovnícky guláš pre našich obyvateľov. Sám by som ho vedel určite uvariť, tak uvidím, ako to dopadne,“ dodal na záver starosta.

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR udelila mimoriadne povolenie lovu diviačej zveri v čase od 18. januára do 30. júna 2019 z dôvodu ochrany zveri a chovu zveri s cieľom znížiť počet jedincov diviačej zveri a tiež kvôli prevencii šírenia afrického moru ošípaných v populácii diviačej zveri. To znamená, že v rámci celého Slovenska je povolený celoročný lov diviačej zveri bez ohľadu na pohlavie a vek.

reklamná správa

Vargová
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1994. Začala v Korze, pokračovala v Korzári a v auguste 2014 zakotvila v KOŠICE:DNES ako redaktorka spravodajstva a servisu.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím