06.01.18

Košický trojkráľový beh prilákal vyše tisíc bežcov

foto: Iveta Vaculová

Viac ako tisícka bežcov sa zúčastnila na sobotňajšom Košickom trojkráľovom behu na Hlavnej ulici. Pretekárov povzbudzovalo množstvo okoloidúcich, ale aj priateľov či rodinných príslušníkov.

Štartovalo sa pri Immaculate a trať pozostávala z dvoch okruhov. Prvý po štarte pri súsoší Immaculata viedol po Hlavnej ulici k Dolnej bráne a potom späť k Immaculate. Druhý viedol aj cez Mestský park a mal dĺžku 5,1 kilometra. O 14. hodine štartovali chlapci a dievčatá do 15 rokov a seniori nad 60 rokov na trase dlhej 1,1 km a o 15. hodine sa začal hlavný beh pre ostatné kategórie. Preteky odštartovali Traja králi na bicykloch. 

V hlavnej kategórii sa z víťazstva tešil maďarský pretekár z Miškovca Levente Tugyi, ktorý zabehol čas 16 minút 23 sekúnd. Druhé miesto obsadil Marián Zimmermann z Pro-body triatlon team Košice a tretí skončil Tomáš Mušinský z Klubu orientačného behu ATU Košice. V ženskej kategórii vyhrala beh Katarína Lamiová z Klubu orientačného behu ATU Košice časom 19:45, druhá skončila Andrea Hudákova (Active Life Košice) a tretia Antónia Šofranková (Klub orientačného behu ATU Košice).

V kategórii chlapcov do 15 rokov vyhral Košičan Patrik Maťaš, medzi dievčatami zvíťazila Viktória Chovanová. Kategóriu juniorov do 19 rokov vyhral Ján Marko z ŠK Atleti BS, v kategórii mužov od 40 do 49 rokov zvíťazil Tomáš Kamas zo Spišskej Novej Vsi. János Bogár z Maďarska triumfoval kategóriu mužov vo veku 50 - 59 rokov a vo veteránskej kategórii nad 60 rokov bodoval Jaro Baláž z klubu Active Life Košice.

Medzi juniorkami vyhrala Ľuboslava Weissová, v kategórii žien od 40 do 49 rokov sa víťazkou stala Stela Tudevdorj, v ďalšej kategórii od 50 do 59 rokov si víťazstvo vybehala maďarská reprezentantka Ildikó Vargová a vo veteránskej kategórii nad 60 rokov zvíťazila Helena Litváková z Trebišova. Prví traja pretekári vo všetkých kategóriách získali vecné ceny a diplomy.

reklamná správa

Ochutnaj 5 druhov voňavých CURRY pochúťok

Od tých najjemnejších až po korenisté chilli chute v Koshi Sushi na Dominikánskom námestí.

Zistite viac

Foto: Iveta Vaculová

Vargová
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1994. Začala v Korze, pokračovala v Korzári a v auguste 2014 zakotvila v KOŠICE:DNES ako redaktorka spravodajstva a servisu.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím