06.01.18

Košický trojkráľový beh prilákal vyše tisíc bežcov

Viac ako tisícka bežcov sa zúčastnila na sobotňajšom Košickom trojkráľovom behu na Hlavnej ulici. Pretekárov povzbudzovalo množstvo okoloidúcich, ale aj priateľov či rodinných príslušníkov.

Štartovalo sa pri Immaculate a trať pozostávala z dvoch okruhov. Prvý po štarte pri súsoší Immaculata viedol po Hlavnej ulici k Dolnej bráne a potom späť k Immaculate. Druhý viedol aj cez Mestský park a mal dĺžku 5,1 kilometra. O 14. hodine štartovali chlapci a dievčatá do 15 rokov a seniori nad 60 rokov na trase dlhej 1,1 km a o 15. hodine sa začal hlavný beh pre ostatné kategórie. Preteky odštartovali Traja králi na bicykloch.

V hlavnej kategórii sa z víťazstva tešil maďarský pretekár z Miškovca Levente Tugyi, ktorý zabehol čas 16 minút 23 sekúnd. Druhé miesto obsadil Marián Zimmermann z Pro-body triatlon team Košice a tretí skončil Tomáš Mušinský z Klubu orientačného behu ATU Košice. V ženskej kategórii vyhrala beh Katarína Lamiová z Klubu orientačného behu ATU Košice časom 19:45, druhá skončila Andrea Hudákova (Active Life Košice) a tretia Antónia Šofranková (Klub orientačného behu ATU Košice).

V kategórii chlapcov do 15 rokov vyhral Košičan Patrik Maťaš, medzi dievčatami zvíťazila Viktória Chovanová. Kategóriu juniorov do 19 rokov vyhral Ján Marko z ŠK Atleti BS, v kategórii mužov od 40 do 49 rokov zvíťazil Tomáš Kamas zo Spišskej Novej Vsi. János Bogár z Maďarska triumfoval kategóriu mužov vo veku 50 - 59 rokov a vo veteránskej kategórii nad 60 rokov bodoval Jaro Baláž z klubu Active Life Košice.

Medzi juniorkami vyhrala Ľuboslava Weissová, v kategórii žien od 40 do 49 rokov sa víťazkou stala Stela Tudevdorj, v ďalšej kategórii od 50 do 59 rokov si víťazstvo vybehala maďarská reprezentantka Ildikó Vargová a vo veteránskej kategórii nad 60 rokov zvíťazila Helena Litváková z Trebišova. Prví traja pretekári vo všetkých kategóriách získali vecné ceny a diplomy.