11.07.17

V areáli U. S. Steel sa smrteľne zranil robotník

Ilustračná foto: shutterstock

V areáli košických oceliarní sa v pondelok (10.7.) smrteľne zranil robotník.

"Musím žiaľ potvrdiť, že včera dopoludnia  došlo k smrteľnému úrazu živnostníka pracujúceho pre nášho subdodávateľa na šrotovisku určenom pre divízny závod Energetika. Chceli by sme v prvom rade prejaviť úprimnú sústrasť príbuzným zosnulého. Prípad je vyšetrovaný políciou, inšpektorátom práce a dodávateľom. Náš  útvar pre bezpečnosť práce bude nápomocný dodávateľovi pri vyšetrovaní a poskytne akékoľvek relevantné informácie. Zatiaľ neboli urobené žiadne závery," informoval nás riaditeľ odboru vonkajších vzťahov spoločnosti U. S. Steel Košice Ján Bača.

Podľa dostupných informácií bol nebohý muž živnostníkom, ktorý v areáli U. S. Steelu pracoval pre dodávateľskú spoločnosť ENERGYCO so sídlom v Rožňave. Pri práci na šrotovisku ho údajne pritlačila masívna kovová konštrukcia. Smrteľný pracovný úraz už preveruje Inšpektorát bezpečnosti práce aj polícia. V tomto roku je to už druhý smrteľný úraz v U. S. Steele.

(TASR)
Foto: shutterstock

Čítajte viac: smrt us steel

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím