12.07.18

V Barci vypukol požiar

foto: Robo Hakl

 AKTUALIZOVANÉ 

Obrovský dym z horiacej budovy v mestskej časti Barca bolo vidieť takmer z celých Košíc. Horieť začalo v zadnom trakte budovy tesne pred 19. hodinou. Na miesto okamžite vyrazili hasiči, ktorým sa za necelú hodinu podarilo plamene uhasiť. 

Na miesto prišla aj majiteľka budovy, ktorá bola z celej udalosti šokovaná. Stravovaciu prevádzku totiž otvorila iba pred mesiacom. „Dozvedela som sa to tak, že sa spustil alarm a mne to hlásilo. Bolo to o 19:02. Zároveň nám zavolal nejaký náhodný okoloidúci, že vidí plamene. Tiež to nahlásil aj hasičom. Sadla som okamžite do auta, keď som už prišla, boli tu už záchranné zložky. Je to novostavba, netuším, prečo horela,“ povedala rozrušená majiteľka. Netušila, čo sa mohlo stať, ani vyčísliť škody. „Budova bola zamknutá, ja som odchádzala posledná o piatej. Nič podozrivé som si nevšimla, zakódovala som budovu a odišla, ako každý deň,“ dodala.

reklamná správa

Kombinácie chutí v jednej porcii!

Jedinečné Bento Boxy nájdete iba v Koshi Sushi na Dominikánskom námestí 9.

Zistite viac

Hasiči a policajti

Na mieste požiaru zasahovali hasiči a dorazili mestskí aj štátni policajti. „V areáli bývalých Východoslovenských strojárni nám bol nahlásený požiar budovy. Vyslaná jednotka bola v počte 21 hasičov a sedem kusov techniky. Išlo o požiar pneumatík, ktoré boli pri budove umiestené. Požiar spôsobil škody na vonkajšom obložení budovy, vnútro je zadymené,“ informoval Milan Vereščák, veliteľ zásahu.

Príčina požiaru nie je známa, no nie je vylúčené ani cudzie zavinenie.


Foto: Iveta Vaculová
(HKL)

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím