14.08.19

V Čermeli havarovala cisterna. Zničila vagóny detskej železničky

Foto: Veronika Janušková

AKTUALIZOVANÉ 

Nepríjemná dopravná nehoda sa stala dnes ráno v Čermeli. Vodič cisterny dostal na ceste do Košíc šmyk a prerazil zvodidlá. Pri havárii vrazil do vagónov Detskej železnice, ktoré tam práve stáli na odstavnej koľaji. Vodič bol s ľahkými zraneniami prevezený do nemocnice. Celková škoda sa podľa polície vyšplhá na 200-tisíc eur.

Nehoda sa odohrala krátko po deviatej hodine. Na mokrej ceste dostal vodič sacieho cisternového vozidla v zákrute šmyk. V jazde smerom na Čermeľ nad autom stratil kontrolu a prevrátil sa do priekopy, v ktorej bol odstavený vláčik Detskej železnice. Vo vagónoch, našťastie, nikto nebol. Jediným zraneným je vodič automobilu.

reklamná správa

PRIAMO Z FARMY ZEMPLÍNSKE JASTRABIE

Paradajky, papriky, feferónky, uhorky či zemiaky. Slovenská zelenina exkluzívne v potravinách KLAS.

Zistite viac

Havaroval skúsený vodič

Havarované auto patrilo Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti (VVS) a slúžilo na vyťahovanie odpadových vôd. Šoféroval ho 29-ročný muž, ktorý bol podľa spoločnosti dlhoročný a skúsený vodič. „Dychová skúška bola u vodiča negatívna,“ oznámila krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová. V čase nehody bola cisterna prázdna, do okolia neunikli žiadne odpadové látky. 

Škody vykryjú poistkou

VVS sa vyjadrila, že sa bude podieľať na odstránení následkov havárie a náhrade škody. Prostriedky na pokrytie finančnej ujmy bude čerpať z poistnej zmluvy. „Za posledných dvadsať rokov si na podobne hrozivo vyzerajúcu nehodu v našom závode nepamätám,“ informoval riaditeľ košického závodu VVS Ivan Dubovský. Dôležité podľa neho je, že nedošlo k vážnym zraneniam. 

Pomohol súkromný žeriav

Keďže hasičský zbor nedisponoval technikou na odstránenie havárie, železničiari museli privolať súkromnú firmu so žeriavom. Policajti o trinástej hodine cestu úplne uzavreli. Žeriavnici následne odstraňovali cisternu približne do 16. hodiny.

Železničiari si museli privolať žeriav súkromnej firmy, pretože hasičský zbor nemal potrebnú techniku. foto: veja
Železničiari si museli privolať žeriav súkromnej firmy, pretože hasičský zbor nemal potrebnú techniku. foto: veja

Celkovo dvestotisíc eur

Celková výška škody spôsobenej haváriou je podľa odhadov polície 200-tisíc eur. Najväčšia škoda vznikla na historických vagónoch, ktoré sa začali používať len tento víkend. „Zničené sú dva vagóny, jeden z nich je historický, má vyše sto rokov. Druhý bol našou najnovšou posilou na železnici. Vagóny sú nepojazdné,“ povedal riaditeľ Detskej železnice Ľubomír Lehotský. Škody predbežne odhadol na stotisíc eur. Po zistení poškodenia koľajiska, cisterny, zvodidiel a stĺpa elektrického vedenia sa suma zdvojnásobila. 

Detská železnica v prevádzke
Detská železnica kvôli komplikáciám zastavila v stredu prevádzku, vláčiky by však mali už zajtra premávať podľa cestovného poriadku. Ľubomír Lehotský upozorňuje, že cestný úsek pri nástupnej stanici v Čermeli je veľmi nebezpečný a nehody sa tu stávajú pomerne často. Obáva sa, aby sa situácia nezopakovala.

 

reklamná správa

Jedinečný gastronomický zážitok!

Skvelá ázijská kuchyňa. Jedlá z tých najkvalitnejších surovín nájdete v Koshi Sushi

Zistite viac

foto: Veronika Janušková 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím